اخبار داخلی
فیفا پول ویلموتس را پرداخت نمی‌کند
فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد که دستمزد مربیان از حساب فدراسیون‌ها در این نهاد پرداخت نمی‌شود.
فدراسیون فوتبال ایران از سوی دادگاه عالی ورزش به پرداخت ۳ میلیون و ۳۲۵ هزار یورو به «مارک ویلموتس» سرمربی پیشین تیم ملی محکوم شده است. فدراسیون فوتبال ایران امید داشت که این مبلغ را از منابع مالی خود نزد فیفا پرداخت کند.
«مهدی تاج» که در دوران ریاستش بر فدراسیون قرارداد با ویلموتس را امضا کرده بود و یک بار دیگر سودای رسیدن به این سمت را دارد، مدعی شده بود که فیفا این پول را از حساب ایران می‌پردازد و مشکلی بابت این بدهی وجود ندارد.
با این وجود فیفا به اعضای خود اعلام کرده است که همه درخواست‌های مرتبط با پرداخت به مربیان و بازیکنان در هر سطح و رده‌ای را رد می‌کند.
فیفا قصد دارد با این کار هم از پولشویی احتمالی پیشگیری کند و هم زمینه را برای صرف منابع مالی فدراسیون‌ها در توسعه زیرساخت‌ها، سرمایه‌گذاری در فوتبال پایه و زنان و استعدادیابی فراهم کند.

حضور تماشاگران در هفته دوم لیگ برتر به چند شرط
شرایط حضور تماشاگران در مسابقات هفته دوم لیگ برتر فوتبال فصل ۰۲-۱۴۰۱ اعلام شد.
سازمان لیگ فوتبال اعلام کرد: «پیرو اطلاعیه قبلی مبنی بر عدم حضور تماشاگران به آگاهی می‌رساند تا اطلاع ثانوی تمامی ورزشگاه‌های میزبان مسابقات لیگ برتر که به سامانه فروش بلیت الکترونیک و گیت کنترل هواداران جهت ورود به ورزشگاه مجهز شده باشند در صورت تصویب شورای تأمین استان و اخذ تأییدیه‌های لازم می‌توانند طبق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های قبلی تا سقف ۳۰ درصد ظرفیت ورزشگاه اقدام به بلیت‌فروشی کنند.»

مخالفت اسکوچیچ با یک بازی بیشتر برای تیم ملی
حمید استیلی سرپرست تیم ملی فوتبال ایران از انجام بازی دوستانه مقابل تیم امید پیش از سفر به اتریش خبر داد و آخرین وضع بازی با اروگوئه و سنگال را تشریح کرد: « از ۲۰ یا ۲۱ شهریور اردو را شروع می‌کنیم، اسکوچیچ می‌خواست بازی‌های لیگ ۱۹ شهریور تمام و اردوی تیم ملی بیستم شروع بشود. طبق برنامه قبل، اردو بیست و یکم با بازیکنان داخلی شروع می‌شود تا روز بیست و ششم که اسکوچیچ بازی تدارکاتی خواست. با مهدی مهدوی کیا صحبت کردم تا یک بازی خوب با تیم امید داشته باشیم و بیست و هفتم به سمت اتریش پرواز کنیم.
بقیه بازیکنان (لژیونرها) ۲۸ شهریور که روز اول فیفادی است به ما اضافه می‌شوند. اول مهر، نخستین بازی ما است. سنگال بازی دوم ما و روز پنجم مهر است که قراردادش امضا شده. این بازی قطعی شده و در کشور اتریش برگزار می‌شود. برای بازی نخست هم در مراحل پایانی هستیم که قراردادش طی یکی دو روز آینده امضا می‌شود.
قرار نبود درباره اروگوئه صحبت شود ولی دیگر همه می‌دانند. هماهنگی این مسابقه در مراحل پایانی است. انشاءالله قرارداد اروگوئه هم امضا بشود و روز اول مهر بازی کنیم.
قرار بود یک بازی هم روز اول فیفادی بگذاریم که اسکوچیچ مخالفت کرد و گفت فشار زیادی به بازیکنان می‌آید.»

برنامه هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران
پنج شنبه ۲۷ مرداد: ملوان – استقلال ۱۹:۰۰ر مس رفسنجان – گل گهرسیرجان ۲۰:۳۰ر سپاهان – نساجی مازندران ۲۱:۰۰
جمعه ۲۸ مرداد: تراکتور – ذوب آهن ۱۸:۳۰ر مس کرمان – پیکان ۱۹:۳۰ر هوادار – نفت مسجد سلیمان ۱۹:۳۰ر صنعت نفت آبادان – آلومینیوم اراک ۲۰:۳۰ر پرسپولیس
– فولاد ۲۰:۳۰

نسخه مناسب چاپ