۷۰ درصد گردش مالی کشور در استان تهران انجام می‌ شود
استاندار تهران با تاکید بر افزایش سطح روابط دو جانبه استان های تهران و کربلا گفت: به دنبال گسترش تعاملات این دو کلانشهر هستیم.
به گزارش ایرنا، محسن منصوری در جلسه با استاندار کربلا اظهارداشت: در آستانه اربعین حسینی قرار داریم و با توجه به افزایش زائران به کربلای معلا علاقمندیم سطح همکاری و روابط را افزایش دهیم.
وی افزود: تفاهمنامه‌ای منعقد شد و سطح خدمات در بخش‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و سایر بخش‌ها بین استان‌های تهران و کربلا افزایش یافت.
استاندار تهران با بیان اینکه ۷۰درصد گردش مالی کشور دراین استان شکل می‌گیرد، گفت: به کارگیری بخش خصوصی در برخی امور مهم و ضروری است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.منصوری گفت: استان تهران شهرک‌های صنعتی بزرگ و موفقی دارد که می‌توان از ظرفیت این مجموعه ها در شهرهای کربلا استفاده شود.
استاندار تهران درباره تعامل در حوزه گردشگری گفت: افزایش روند تردد مسافری چه در ایران و چه در عراق زمینه گردشگری مذهبی، تفریحی و سلامت را فراهم کرده است و به نظر می رسد این حوزه از موضوعات مهمی است که دو طرف می‌توانند از ظرفیت‌های آن استفاده کنند.منصوری تاکید کرد: موضوع دیگر بحث صدور خدمات فنی، مهندسی و تبادل شرکت‌های دانش بنیان است. ما در کشور در این حوزه‌ها ظرفیت‌های ویژه داریم. همچنین استان تهران در زمینه خدمات فنی و مهندسی و شرکت‌های دانش بنیان در سطح منطقه ممتاز است و در زمینه صدور این تجربیات حتماً به طرف عراقی کمک خواهیم کرد.

نسخه مناسب چاپ