رئیس مجلس: در برجام اجازه زیاده‌خواهی نمی‌دهیم
 

همدان – خبرنگار اطلاعات: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر طرف‌های مقابل به برجام و توافق مورد تائید سازمان ملل عمل نکنند، اجازه زیاده‌خواهی به آن ها نمی‌دهیم.
محمدباقر قالیباف در دومین یادواره شهدای عملیات رمضان که با حضور جمعی از مقامات همدان در حسینیه امام خمینی(ره) مرکز استان برگزار شد، با بیان این که آمریکا قلدری می کند، افزود: اگر در برابر این کشور ایستادگی نکنیم آن ها هم کوتاه نمی آیند بنابراین در این باره باید تولید قدرت کرد. امروز در جنگ اقتصادی، نخستین و مهمترین قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، قانون رفع تحریم بود چرا که معتقد به پایان دادن به این جنگ ظالمانه هستیم.
رئیس مجلس تاکید کرد: چنانچه آن ها به تعهدات خود عمل نکنند دلیلی ندارد ما به تعهدات خود در حوزه هسته ای عمل کنیم، بنابراین به موضوع هسته ای فقط در چارچوب پادمان عمل می کنیم، مگر این که آن ها به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند.
وی گفت: وقتی آن ها دنبال ادامه تحریم ظالمانه هستند چرا ما ما نباید به حق قانونی خود در چارچوب آژانس عمل کنیم؟ برخی عنوان می کردند با اجرای این قانون اتفاقاتی می افتد اما وقتی با قدرت ایستادیم، با قطع دوربین هم اتفاقی نیافتاد و در نتیجه آمریکا دوباره به میز مذاکرات بازگشت ، امروز هم در حال ادامه مذاکرات تا تن دادن آن ها به اشکالاتی که در گذشته بود، هستیم.
رئیس مجلس با بیان این که چنانچه تن به رفع اشکالات گذشته بدهند همه چیز درست می شود، تاکید کرد: آن ها از مسیر برجام خارج شدند بنابراین در صورت رعایت کردن موضوعات طرح شده، ما موارد را قبول می کنیم .وی با تاکید بر این که مشکلات کشور با رفع تحریم کاهش می یابد، اما رفع نمی شود، ادامه داد: باید با قوی کردن خود در حوزه اقتصادی نسبت به خنثی سازی تحریم ها اقدام کرد که در این باره مجلس انقلابی و دولت مردمی تکالیفی بر عهده دارند.
قالیباف اظهار داشت: جنگ با دشمن همچنان ادامه داد ؛ در گذشته آن ها بر این باور بودند که با جنگ نظامی و کسب پیروزی می توانند در مسیر و اساس جمهوری اسلامی مشکل ایجاد می کنند اما مجاهدت و مقاومت ملت ایران ، موجب شکست آن ها شد.وی با بیان این که پس از جنگ تحمیلی دشمنان این نظام ۲ جنگ دیگر را به کشورمان تحمیل کردند، به جنگ «شناختی» دشمنان علیه جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: در جنگ شناختی مبتنی بر رسانه، دشمنان با ایجاد شک و تردید در مردم به دنبال ایجاد سستی در جبهه اسلام هستند.امروز روایت های مختلف و دروغ در بنگاه های خبر پراکنی دشمن تولید می شود و آن ها اشکالات کوچک را آنقدر بزرگ جلوه می دهند تا به باورهای مردم لطمه
بزنند.
قالیباف تنها راه مقابله با جنگ شناختی را در پیش گرفتن و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهاد تبیین دانست و افزود: باید در تبیین صحیح روایات پیشگام بود نه این که فضا را برای ورود و خبرپراکنی دشمن مهیا کرد و سپس به بیان روایت صحیح پرداخت.
وی تاکید کرد: جنگ شناختی بسیار با اهمیت تر از جنگ اقتصادی است و باید بدانید که تحریم ظالمانه و غیر انسانی دشمن، مبتنی بر حقوق بین الملل و حقوق انسانی نیست و این تحریم ها برگرفته از خوی رژیم استکباری آمریکا است.
باورپذیری رفع مشکلات اقتصادی
رئیس مجلس همچنین گفت: برای توفیق در مسائل اقتصادی باید همان روحیه رزمندگان در عملیات رمضان و شهدای این عملیات را داشته باشیم و در این باره باید به فرموده امام راحل (ره) ،زمینه حضور مردم در حوزه اقتصادی را فراهم
کرد.
قالیباف راه مبارزه با فساد را مردمی کردن اقتصاد دانست و افزود: لازمه پیشرفت اقتصادی هر کشوری برخورداری از منابع انسانی و مادی است که همه این موارد در کشورمان وجود دارد به شرطی که مسئولان با همان روحیه و باور زمان جنگ در این مسیر حرکت کنند.
وی تاکید کرد: این جنگ اقتصادی موجب شده است که مردان در برابر خانواده سر خم می کنند که این مایه شرمساری و خجالت ماست، در حالی که می توان مشکلات را حل کرد و هر کس می گوید راهی برای حل مشکلات اقتصادی نیست، او دشمن ما است. مشکلات کنونی را با وفاق همدلی و محبت بین مسئولان و پیاده کردن احکام خدا در بحث اقتصادی می توان رفع کرد.
قالیباف از جوانان خواست پیشتاز این جنگ شناختی و اقتصادی شوند و با همان روحیه و فرهنگ جهاد و شهادت، دست در دست یکدیگر برای ثبات اقتصادی در کشور تلاش کنند و مجلس شورای اسلامی هم با تصویب قوانینی در جهت حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران و کار آفرینان، برای سرمایه آن ها امنیت ایجاد
کند.
ایستادگی در برابر ظلم باور اسلامی است
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بخشی از رزمندگان همزمان با عملیات رمضان در گرمای شدید به درجه رفیع شهادت نائل شدند و شماری هم در محاصره و مبارزه تا آخرین تیر جنگیدند.
قالیباف افزود: بررسی یادداشت ها و مقاله های اواخر دهه ۶۰، علت ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر را مشخص کرده است چرا که برخی مدعی بودند صدام عقب نشینی کرده است و جنگ دیگر معنا ندارد؛ در حالی که رژیم بعثی، عقب نشینی از لحاظ نظامی انجام نداده
بود. رئیس مجلس تاکید کرد: بعد از حذف بنی صدر و تغییر باورها، رزمندگان و شهدا مبتنی بر سنت های الهی و مکتب قرآنی جنگیدند و دشمن با دیدن این توان و نیرو یک عقب نشینی راهبردی کرد.کسانی که در مسیر انقلاب نبودند رزمندگان را به دلیل ادامه جنگ با دشمن محکوم و حتی بعد از پایان جنگ هم عنوان کردند چرا ۸ سال جنگیدیم و با تحلیل و روایت غلط می گفتند بعد از فتح خرمشهر می توانستیم جنگ را متوقف
کنیم.
وی افزود: مخالفان انقلاب از ابتدا، حرکت امام راحل را بر خلاف جریان جاری مسیر جهان و کشورها می دانستند ولی ما همسو با مکتب قرآن و آگاهانه حرکت کردیم؛ چرا که ایستادگی در برابر ظلم فرهنگ و باور اسلامی است.بنا به این گزارش همچنین در این یادواره،حاضران ضمن تشییع پیکرهای مطهر ۲ شهید گمنام، با این عزیزان تجدید میثاق و وداع
کردند.

نسخه مناسب چاپ