گروه‌های فلسطینی در سالروز آتش زدن مسجد الاقصی خواستار ریشه کنی صهیونیسم شدند
سرویس خارجی: گروه‌های فلسطینی در پنجاه و سومین سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط یهودیان افراطی، خواهان یکپارچه کردن تلاش‌ها برای دفاع از این مسجد و ریشه کن کردن رژیم صهیونیستی شدند.
جنبش حماس در بیانیه‌ای به مناسبت پنجاه و سومین سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط «دنیس مایکل روهان» جوان یهودی استرالیایی الاصل در سال ۱۹۶۹، اعلام کرد: این جنایت شنیع، شاهدی بر تروریستی بودن رژیم اشغالگر و گروه‌های صهیونیست افراطی و طرح‌های مشکوک آن‌ها علیه مسجد الاقصی برای تجزیه و انهدام آن‌ است. پنجاه و سه سال از این جنایت گذشت و به رغم ادامه جنایت‌های اسرائیل علیه الاقصی اما هوشیاری ملت ما و انتفاضه آن‌ها و پایداری مقاومت تمامی تلاش‌های دشمن برای هدف قرار دادن قدس و الاقصی را ناکام گذاشت و وحدت مردم فلسطین در تمامی عرصه‌ها را ثابت کرد.
کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند: همچنان خطر توطئه صهیونیست‌ها علیه مسجد الاقصی پابرجاست و راهی برای حمایت و دفاع از آن جز با متحد کردن تمامی تفنگ‌ها و تلاش‌ها برای ریشه کن کردن این سرطان از تمامی منطقه وجود ندارد.
داوود شهاب، مسئول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز گفت: ملت فلسطین از زمان اشغال قدس تا به امروز مصمم به ادامه جنگ و مقابله برای دفاع از قدس و مسجد الاقصی هستند. خبر دیگر اینکه ده‌ها شهرک نشین افراطی صهیونیست تحت حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی در پنجاه و سومین سالگرد آتش زدن آن، یورش بردند. در خبری دیگر و در سالروز آتش زدن مسجدالاقصی، رژیم صهیونیستی در ادامه توهین به مقدسات فلسطینی، مشروباتی با برچسب «قبه الصخره» وارد بازار کرد.

نسخه مناسب چاپ