سردار سلامی: خطرناک‌ترین راهبرد دشمن حمله به قلب‌ها و ذهن‌هاست
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه خطرناک‌ترین راهبرد دشمن و ویرانگرترین تهدیدی که انتخاب کرده، حمله به قلب‌ها و ذهن‌هاست، گفت: دشمن از قدرت نظامی خود به اندازه ممکن استفاده کرد اما راه‌ها برایش بسته بود.
به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در دومین روز از سی‌ وششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به نبرد دشمن علیه کشورمان تأکید کرد: امروز زبان و قلم، سلاح ما است که می‌تواند ما را از قلب یک نبرد نیرومند با موفقیت خارج کند. دشمن همه ابزارهای به تسلیم کشیدن ما را اعمال کرده است، تمامی زوایای متنوع نبرد را به روی ما گشوده و همه راه‌ها را رفته است. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در این اجلاس گفت: من مانند دیگر کارشناسان بر این باورم که کنکور، سیستم آموزش و پرورش را به گروگان گرفته و بهترین تصمیم این است که آموزش و پرورش به جامعه نزدیک شود.وی افزود: باید در نوع نگاه آموزش و پرورش تغییر ایجاد شود و بازخورد عملکرد آموزش و پرورش در رفاه و اقتصاد مردم نمود عینی داشته باشد. باید این تأثیرگذاری را در بحث آسیب‌های اجتماعی هم ببینیم و در این زمینه با یکدیگر گفتگو و تعامل بیشتری داشته باشیم. یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش هم در این اجلاس اظهار کرد:امسال تغذیه دانش‌آموزی سه میلیون دانش‌آموز مناطق محروم را از ابتدای مهر آغاز می‌کنیم زیرا تغذیه مناسب، دانش‌آموزان را برای یادگیری بهتر آماده می‌کند. در این راستا بسته تغذیه رایگان هفته‌ای دو مرتبه توزیع می‌شود اما کافی نیست و نیازمند حمایت بیشتر هستیم.
حمیدرضا نجف‌پور، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان هم در این اجلاس اعلام کرد که مدل‌های علمی تعیین، تسهیم و تحویل ارزش مالکانه دارایی‌های صندوق به معلمان تدوین شده و آماده ارائه به هیأت امنای صندوق است.وی با بیان اینکه امروز این صندوق با حدود ۱۰چالش اساسی مواجه است، ادامه داد: اولین چالش، وعده تخصیص ارزش مالکانه است که وعده داده شده ولی انجام نشده و در حال پیگیری هستیم. دومین چالش، بی‌اعتمادی به عملکرد صندوق و چالش بعدی زیان سنواتی بانک سرمایه است که به بیش از ۴۰هزار میلیارد تومان رسیده است .نجف‌پور گفت: دیون بانکی به میزان ۱۰هزار میلیارد تومان، ۲ر۴هزار میلیارد مطالبات بانکی، مشکلات پروژه‌های پتروشیمی، نداشتن نظام شفافیت و عدم استقرار نظام حاکمیت کشوری از دیگر مشکلات هستند. همچنین ۹۰۰پرونده حقوقی به ارزش ۱۷هزار میلیارد تومان از مشکلات صندوق است.

نسخه مناسب چاپ