رئیس پیشین پزشکی قانونی به ضرب گلوله کشته شد
 

سرویس حوادث:رئیس پیشین پزشکی قانونی با شلیک گلوله یک مرد مسلح مقابل خانه اش در محله سعادت‌آباد تهران به قتل رسید.
سرهنگ علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره جزئیات قتل این پزشک بنام ۸۵ ساله گفت: حوالی ساعت ۷ صبح دیروز یک فقره تیراندازی در محله سعادت آباد به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد که درپی آن بلافاصله تیمی از ماموران در محل حاضر شدند و مشاهده کردند که فردی حدودا ۸۵ ساله مقابل در خانه خود مورد شلیک گلوله قرار گرفته است.
وی با بیان این که متاسفانه این فرد درپی شدت آسیب دیدگی جان خود را از دست داد، افزود: با مرگ این فرد، تیمی ویژه از ماموران پلیس آگاهی رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و در نخستین گام سرنخ‌هایی در این پرونده به دست آوردند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ هویت مقتول را دکتر علی محفوظی اعلام کرد و گفت: این فرد در سال های اخیر در بخش خصوصی فعالیت داشته است که تلاش برای دستگیری عاملان این چنایت مسلحانه ادامه دارد.
بنا به این گزارش پس از وقوع این جنایت ، محمدتقی شعبانی بازپرس کشیک قتل پایتخت در محل حاضر شد و تحقیقات قضایی را آغاز کرد. در بررسی های اولیه مشخص شد که قاتل کلاه نقابدار داشته و ماسک مشکی زده بود و با استفاده از سلاح کلت کمری که در کیف دستی خود جاسازی کرده بود، ۲گلوله به مقتول شلیک کرده و متواری شده است. دکتر محفوظی که دارای تخصص بیهوشی بود ، اواخر دهه هفتاد و به مدت حدود ۲ سال ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور را بر عهده داشت.او اوایل شهریور ماه سال ۱۳۷۲ هم با حکمی از سوی وزیر وقت بهداشت به عنوان معاون اموراداری و مالی وزارت بهداشت منصوب شده بود.

نسخه مناسب چاپ