استقبال روس ها از خودرو و قطعات ایرانی
 

وزیر صنعت از استقبال مسئولان روسی از خودرو و قطعات ایرانی خبر داد و گفت: از چند ماه پیش مذاکراتی برای صادرات خودرو و قطعه به روسیه آغاز شده است و باید روال کار طی شود.
به گزارش مهر، سید رضا فاطمی امین دیروز در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه “اتومبیلیتی” روسیه، در یک گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: نمایشگاه فعلی بیست و ششمین نمایشگاه “اتومبیلیتی” روسیه است و ایران برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کرده است.
دراین نمایشگاه ۵۰ شرکت ایرانی حضور دارند که ۹ درصد از کل شرکت‌های حاضر در نمایشگاه را شامل می‌شود.
وی افزود: مسئولان وزارت صنعت روسیه که از نمایشگاه بازدید کردند، از کالاهای ایرانی استقبال و اعلام کردند که قطعات تولیدی ایرانی به درد صنعت این کشور می‌خورد.
وزیر صنعت ادامه داد: این نمایشگاه ۴ روزه است و طی آن جلساتی بین شرکت‌های ایرانی و روسی برگزار می‌شود و امیدواریم این نمایشگاه به شناخت صنعت خودروسازی و قطعه سازی ایران کمک کند و منجر به رشد تعاملات و تبادل در این حوزه بین دو کشور شود.
وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه خودرو روسیه دو مدل خودرو ایرانی «تارا» و «شاهین» عرضه می‌شود، افزود: نکته مهم اینجاست که در دهه‌های گذشته صنعت خودرو ایران به تدریج به حد نصاب‌هایی رسیده است. خوشبختانه به لحاظ فناوری محصولات تولیدی ایران در نقطه بالایی قرار دارد که اگر اقتصاد کلان و اوضاع مدیریتی را اصلاح کنیم، صنعت خودرو ایران در داخل و خارج می‌تواند افتخارآفرین باشد.در این زمینه طرف‌های روسی هم تمایل به همکاری دارند و در روز آخر نمایشگاه تفاهم نامه‌هایی امضا خواهد شد.
فاطمی امین با اشاره به آغاز صادرات توربین‌های گازی و محصولات فناورانه به روسیه افزود: در این سفر چندین موضوع پیگیری خواهد شد که مهمترین محورهای آن، آغاز همکاری مشترک در حوزه صنایع کشتی‌سازی، صنعت هوایی و صنایع خودرویی است.

نسخه مناسب چاپ