اسناد سری سیا و نهادهای امنیتی آمریکا در خانه ترامپ کشف شد
سرویس خارجی: روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که رئیس جمهوری سابق آمریکا ۳۰۰فقره اسناد طبقه‌بندی‌شده را در عمارتش «مار-ئه-لاگو» در فلوریدا نگه داشته بود.
به گزارش نیویورک تایمز، دونالد ترامپ که به‌تازگی با یورش پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) به اقامتگاهش در فلوریدا جنجال‌ساز شده، در مجموع ۳۰۰فقره سند طبقه‌بندی‌شده را نزد خود نگه می‌داشت.بر اساس گزارش نیویورک‌تایمز، ترامپ در ماه ژانویه حدوداً بیش از ۱۵۰فقره سند طبقه‌بندی‌شده را به آرشیو ملی و اداره اسناد آمریکا تحویل داده بود و این در حالی است که مابقی اسناد یا در ماه ژوئن توسط نماینده وی به وزارت دادگستری آمریکا تحویل داده شده یا در یورش اخیر اف‌بی‌آی به مار-ئه-لاگو توقیف شده است.
دولت آمریکا در حال حاضر ۲۶جعبه حاوی اسناد توقیفی از جمله ۱۱مجموعه سند محرمانه که یکی از آنها با برچسب «فوق محرمانه» از بقیه مجزا شده است را در اختیار دارد. گفته می‌شود این اسناد محرمانه شامل اسنادی از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سازمان امنیت ملی و اف‌بی‌آی است. در چنین شرایطی وکلای ترامپ از قاضی فدرال خواسته‌اند اف بی آی از ادامه بررسی اسناد بازیابی شده از خانه ترامپ در فلوریدا جلوگیری کند تا زمانی که یک بازرس ویژه بی طرف برای بازرسی سوابق منصوب شود.

نسخه مناسب چاپ