خط ارتباطی مردم با اطلاعات
اطلاعات در افزایش مستمری بازنشستگان نقش مؤثری داشته است
از کارکنان شریف و محترم روزنامه اطلاعات به دلیل چاپ درد و دل و مشکلات مردم و از جمله بازنشستگان درخط ارتباطی تشکر و قدردانی می‌کنم و بر این باورم که این روزنامه وزین در تحقق تقاضای ا فزایش مستمری بازنشستگان سهم مؤثر و قابل توجهی داشته است. امیدوارم دولت محترم تمامی بازنشستگان اعم از کشوری و لشکری و تامین اجتماعی را به مثابه اعضای یک خانواده بزرگ بداند و با عنایت به این که با حقوق‌های ۵ و ۶ میلیون تومانی در ماه نمی‌توانند زندگی راحتی داشته باشند، برای افزایش مستمری آنان اقدام کنند.
بازنشسته تأمین اجتماعی

کارکنان صنعت خودروی کشور کم نگذاشته‌اند!
به عنوان یکی از فعالان صنعت خودرو از این که این همه از شرکت‌های خودروساز کشورمان انتقاد می‌شود، متأسفم و معتقدم با توجه به شرایط دشوار تحریمی و مشکلات اقتصادی مدیران و مهندسان و کارگران این صنعت برای ارتقای کیفیت تولیدات شان تا آنجا که توان خود و امکانات کشور اجازه داده است، کم نگذاشته‌اند و در عین حال تعجب می‌کنم در شرایطی که مسئولان از ساخت هواپیمای مسافری ۵۰ نفره در آینده نزدیک خبری دهند، چرا صنعت خودروسازی در کشورمان همچنان از مشکلاتی در تولید و فروش محصولاتشان رنج می‌برند؟

فعال صنعت خودرو
به تبلیغات کاغذی تخلیه چاه هم راضی شده‌ایم!
پس از مدت‌ها به دلیل عدم قاطعیت شهرداری تهران، مزاحمت به اصطلاح شرکت‌های تخلیه چاه و فاضلاب با برچسب‌های متعدد و بر در دیوار شهر و خانه‌های شهروندان افزایش یافته است، در حالی که توزیع تبلیغات مقوایی برای تخلیه چاه و لوله بازکنی اگر چه آن هم معایبی دارد، در نهایت بهتر از برچسب‌ها است که امیدواریم سازمان زیباسازی شهرداری برای حل این مشکل چاره‌اندیشی کند و در صورت اجبار، به تبلیغات مقوایی آن‌ها کاری نداشته باشد!
از ساکنان خیابان ابن یمین

احکام محکومیت دزدان خشن باز دارنده باشد
یکی از روزنامه‌ها عکس از سارقان خشن و زورگیر را پس از دستگیری چاپ کرده بود که با وقاحت تمام، انگشتان دست خود را به علامت پیروزی بالا گرفته و به عمل زشت و خلاف خود افتخار می‌کردند! وقتی مأموران پلیس با زحمات فراوان این خلافکاران را شناسایی و دستگیر می‌کنند، صدور احکام قضایی ضعیف که باز دارندگی‌های لازم را ندارد، موجب گستاخ‌تر شدن آنان در ادامه اعمال جنایتکارانه ‌شان می‌شود که امیدواریم با اجرای طرح مشترک قوه قضائیه و پلیس، به زورگیری و اعمال خشن آنان برای همیشه پایان داده شود.

فرهنگی بازنشسته
در عزاداری‌های حسینی به آموزه‌های دینی توجه شود
ملت مسلمان ایران هر سال با برپایی آیین‌های با شکوه عزاداری، ارادت قلبی خود را به سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایش نشان می‌دهند که اکثریت قریب به اتفاق آنان هم مراسم عزاداری حسینی را بسیار خوب و با رعایت اصول شرعی و اجتماعی انجام می‌دهند، اما متأسفانه معدودی از هیأت‌ها در این عزاداری‌ها افراط می‌کنند و با طبل‌ها و سنج‌های بسیار پُرصدا و خواندن اشعار نامناسب، اصول اساسی و آموزه‌های دینی عزاداری را نادیده می‌گیرند و در مواردی با ایجاد مزاحمت‌هایی برای مردم، بهانه به دست دشمنان انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان می‌دهند که ضرورت دارد مسئولان محترم هیأت‌ها به موارد یادشده دقت کنند تا عزاداری‌های حسینی به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

سیداکبر رضوی ـ قزوین
شیر مادر حلالت باد، آقای دکتر فیاض‌بخش!
آنچه آقای دکتر محمدعلی فیاض‌بخش تاکنون در «مکتوب هفته» روزنامه اطلاعات نوشته، بیانگر توانایی‌های ارزشمند این نویسنده فرهیخته و اخلاق‌مدار است. به‌عنوان یک مادر ۶۰ ساله این باورم که ایشان شیر پاک مادر را نوشیده‌اند که حلال و گوارای وجودشان باد! اگر والدین دکتر فیاض‌بخش زنده هستند که خداوند به آنان طول عمر با عزت عطا فرمایید اگر در قید حیات نیستند، به رحمت و غفران الهی نصیب‌شان باد که چنین فرزند خلفی را تربیت کرده‌اند. دکتر فیاض‌بخش مهم‌ترین مسایل روز دینی و سیاسی اجتماعی را به بهترین شکل و با توجه به ویژه کارهای آن‌ها می‌نویسند که امیدوارم خدای تبارک و تعالی از گزند زمانه در امان‌شان بدارد.

بانوی هموطن
خوشا به حال شاعری که در میهن‌اش به خاک سپرده شود!‌
از این‌که هوشنگ ابتهاج (هـ ـ الف ـ سایه) به موجب وصیت‌نامه‌اش در ایران و زادگاه‌اش رشت به خاک سپرده شده است، خوشحالم و متأسفم از این‌که برخی از شاعران و نویسندگان ایرانی تحت فشار و تبلیغات دشمنان، سعادت خاکسپاری در وطن‌شان را نداشتند و پس از مرگ هم، غریب مانده‌اند. از یاد نبریم که بیشتر روزها و به خصوص آخر هفته‌ها جمعی از هموطنان‌مان و بخصوص جوانان دوستدار شعر علیرغم برخی مخالفت‌ها بر مزار احمد شاملو حضور می‌یابند و یاد او را گرامی می‌دارند.
هموطن

تجربه حضور بانوان در ورزشگاه موفقیت‌آمیز بود
شکسته‌شدن طلسم حضور زنان تماشاگر در استادیوم‌های ورزشی از مسابقه تیم‌های فوتبال استقلال و مس‌کرمان را با تدابیر اصولی مسئولان، ذی‌ربط باید به فال نیک گرفت و از آنان و بخصوص نیروی انتظامی که موجب اجرای درست و دلخواه این برنامه شد تشکر و قدردانی کرد امیدواریم که حضور خانم‌ها در استادیوم‌های ورزشی با رعایت نظم و انضباط و در عین حال حفظ حریم خانواده‌ها تداوم یابد و در ورزش کشور و از جمله مسابقه‌های فوتبال نهادینه شود.
بانوی دوستدار ورزش فوتبال

قدردانی از اجرای طرح مقابله با سارقان خشن و زورگیر
بالاخره پس از مدت‌ها انتظار، دادستان محترم کل کشور اعلام کرده‌اند که حکم محاربه در انتظار مرتکبان جرایم خشن است و همچنین رئیس پلیس پایتخت هم با اشاره به تشکیل ۴۰۰ تیم عملیاتی برای مقابله با سارقان خشن گفته است ماموران در این طرح پس از کشف سلاح‌های سرد مانند پنجه‌بکس، چاقو، شمشیر، چماق و امثال آن‌ها از متهمان آن‌ها را دستگیر و خودرو یا موتورسیکلت آن‌ها را به پارکینگ منتقل می‌کنند و متهمان باید ثابت کنند که سلاح‌ها را از کجا تهیه کرده‌اند و چه قصدی از حمل آن‌ها داشته‌اند. آنچه در اینجا اهمیت دارد، که امیدوارم با موفقیت کامل اجرا و امنیت مردم بیش از پیش تأمین شود.
خانم شهروند از تهران

جای گزارش‌‌های مناسبتی در روزنامه اطلاعات خالی است
در روزنامه اطلاعات به موضوع‌های روز و سالروز وقایع مهم کشور کمتر پرداخته می‌شود و از جمله روز خانواده و دیگر روزهایی است که یا در تقویم رسمی کشور منظور شده است و یا مانند سالروز حمله متفقین به ایران و همچنین مبارزات رئیسعلی دلواری، از نظر تاریخی و سیاسی اهمیت خاصی دارد، که امیدوارم صفحه گزارش روزنامه اطلاعات با نگاهی به تقویم، درباره روزهای یاد شده گزارش‌های جامع و خواندنی تولید و چاپ کند و مردم را با آنچه بر میهن اسلامی‌مان گذشته است، بیشتر آشنا سازند.
خواننده روزنامه اطلاعات

مردم چگونه این اقساط سنگین را بپردازند؟
مردم خودشان کم‌ گرفتاری دارند، صداوسیما هم با پخش بعضی آگهی‌هایش می‌خواهد آن‌ها را گرفتار‌تر و مقروض‌تر کند! مثلاً تبلیغ یک نوع موتورسیکلت مرتب تکرار، می‌کنند که با روزی ۱۰۰ هزار تومان می‌‌توان آن را خرید و در مدت ۲ سال اقساط آن را پرداخت که اگر حساب کنید، ماهانه ۳۰ میلیون تومان، در سال ۳۶۰ میلیون تومان و در ۲ سال ۷۲۰ میلیون تومان می‌شود! و یا می‌گویند تا ۲۰۰ میلیون تومان خرید کنید و در ۳۶ قسط آن را بپردازید، که ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ماه می‌شود، آن وقت مردمی که در پرداخت اجاره خانه و مخارج روزمره زندگی خود مشکل دارند، چگونه می‌توانند چنین اقساط سنگینی را بپردازند؟
خانم شهروند از خیابان پاسداران

نسخه مناسب چاپ