مستطیل سبز
 

صیادمنش جام جهانی را از دست داد
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران شانس بسیار کمی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دارد.
به گزارش ایرنا، «اللهیار صیادمنش» هفته گذشته در مسابقه تیم هال‌سیتی در لیگ چمپیونشیپ انگلیس دچار مصدومیت شد و از میدان بیرون رفت. مصدومیت صیادمنش پارگی همسترینگ است.
هال‌سیتی نیوز خبر داده است که پس از معاینه شرایط صیادمنش، مشخص شده که این بازیکن شرایط خوبی ندارد و باید جراحی شود. در این صورت دست کم سه ماه از میادین دور خواهد بود و شانسی برای حضور در جام جهانی نخواهد داشت.

فوفانای ۲۱ ساله، گرانترین مدافع جهان
انتقال وسلی فوفانا از لسترسیتی به چلسی نهایی شد.
به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای، انتقال وسلی فوفانا از لسترسیتی به چلسی نهایی شد. مبلغ انتقال حدود ۹۰ میلیون یورو است تا ولخرجی‌های چلسی در نقل و انتقالات ادامه داشته باشد. این انتقال باعث می شود که مدافع فرانسوی گران‌ترین مدافع جهان شود.
پیش از این هری مگوایر در سال ۲۰۱۹ با پیوستن به منچستریونایتد با میلغ ۸۷ میلیون یورو به گران ترین مدافع جهان تبدیل شد.

انتخاب طارمی به عنوان هشتمین ستاره جام جهانی
مهاجم ایرانی پورتو هشتمین ستاره جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب شد.
به گزارش فارس، سایت آماری «BIB META» به معرفی ستارگان حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ پرداخت. این رسانه آماری از هر تیم یک ستاره را انتخاب کرد.
مهدی طارمی مهاجم ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه پورتو در جایگاه بهترین بازیکن ایران به عنوان هشتمین ستاره جام جهانی ۲۰۲۲ قطر انتخاب شد.
مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از تاریخ ۲۹ آبان کلید می خورد.

سنسینی: اگر VAR در جام جهانی ۹۰ بود، آلمان قهرمان نمی‌شد
مدافع سابق تیم ملی فوتبال آرژانتین بعد از سال‌ها به قضاوت اشتباه داور در فینال جام جهانی ۹۰ ایتالیا اشاره کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از اولاریون، با گذشت بیش از ۳۲ سال از باخت در فینال جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا به آلمان، به نظر می رسد که این زخم هنوز برای آرژانتین التیام نیافته است. روبرتو سنسینی که در آن بازی در ترکیب اصلی تیم ملی آرژانتین حضور داشت درباره اتفاقات این بازی به صحبت پرداخت.
سنسینی در مورد قضاوت ادگاردو کدسال داور مکزیکی گفت: من مطمئن هستم اگر VAR در آن مسابقات بود، شرایط طور دیگری رقم می‌خورد و آن صحنه پنالتی اعلام نمی شد که آلمان بتواند به گل برسد. اعلام پنالتی در آن صحنه یک اشتباه بزرگ بود که سرنوشت زیادی روی تعیین تیم قهرمان داشت.
روبرتو سنسینی در سه دوره جام جهانی ۱۹۹۰، ۱۹۹۴ و ۱۹۹۸ برای تیم ملی کشورش به میدان رفت و در مجموع ۶۰ بار پیراهن تیم ملی را پوشید.
تیم ملی فوتبال آلمان در فینال جام جهانی ۱۹۹۰ که در رم برگزار شد با شکست دادن آرژانتین جام را بالای سر برد.

نسخه مناسب چاپ