تقدیر رهبران حماس و جهاد اسلامی فلسطین از حمایت های ایران
 

سرویس خارجی: هیاتی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس و جهاد اسلامی فلسطین در دیدار با یکدیگر در بیروت، به بررسی آخرین تحولات فلسطین و منطقه پرداخته و از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از مقاومت فلسطین تقدیر کردند.
«زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در دفتر خود در بیروت، میزبان هیاتی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس شامل صالح العاروری معاون دفتر سیاسی و خلیل الحیه معاون رئیس جنبش حماس در غزه بود. در این نشست، زاهر جبارین عضو دفتر سیاسی حماس و همچنین اکرم العجوری و عبدالعزیز المیناوی دو عضو ارشد جهاد اسلامی و تعدادی دیگر از رهبران دو جنبش فلسطینی هم حضور داشتند. طرفین در این دیدار به بررسی آخرین تحولات فلسطین و منطقه، تلاش‌های دشمن صهیونیستی برای ضربه زدن به مقاومت در اراضی اشغالی، نتایج و دستاوردهای نبرد «وحدت میدان‌ها» (نبرد سه روزه اخیر در غزه) و فداکاری‌های اسرای فلسطینی پرداختند. رهبران حماس و جهاد اسلامی تأکید کردند که قدس پایتخت ابدی فلسطین و عنوان اصلی نزاع با دشمن صهیونیست بوده و هست و دشمن صهیونیست هرگز قادر به تقسیم مسجدالاقصی نخواهد بود و نبرد با اشغالگران تا بیرون راندن آنان و پاکسازی کامل این سرزمین از لوث وجود آنان ادامه خواهد داشت. دو طرف همچنین بر روابط مستحکم بین حماس و جهاد اسلامی و همکاری با یکدیگر برای آزادسازی سرزمین و مقدسات فلسطین تاکید کردند. رهبران حماس و جهاد همچنین بر ادامه اقدامات ملی مشترک خود برای تحقق وحدت ملی واقعی فلسطین که مستلزم تشکیل یک شورای ملی جدید بر اساس مبانی صحیح ملی است، تأکید کردند.طرفین همچنین از همه حامیان مقاومت ملت فلسطین به ویژه جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان تقدیر و تشکر کردند.
خبر دیگر اینکه نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی تاکید کرد که بزرگ‌ترین خطر راهبردی پیش روی رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی، رسیدن دوباره بنیامین نتانیاهو به قدرت است، نه برنامه هسته ای ایران .ایهود اولمرت، در اظهاراتی که رسانه‌های عبری زبان آن را منتشر کردند، گفت: احتمال رسیدن بنیامین نتانیاهو، رهبر اپوزیسیون این رژیم و ایتمار بن غفیر، نماینده افراطی کنست(پارلمان اسرائیل) به قدرت، یک خطر استراتژیک و بسیار بزرگ است و پیشنهاد من این است که همه بر این مسئله متمرکز شوند؛ چرا که این تهدید خطرناک‌تر از هر چیز دیگری است.اولمرت همچنین مسئولیت پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران را متوجه نتانیاهو دانست و گفت او بود که ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا را برای خروج از توافق هسته‌ای تحت فشار قرار داد و موجب شد ایران با شتاب بیشتری برنامه هسته‌ای خود را پیش ببرد.
این در حالی است که تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده در اسرائیل که روزنامه عبری زبان معاریو نتایج آن را منتشر کرده، حاکی است جناح راست صهیونیستی به رهبری نتانیاهو قادر به کسب ۵۸کرسی در انتخابات آینده خواهد بود. در خبری دیگر نتایج یک نظرسنجی که توسط کمپین بین‌المللی دانشگاهی مخالف با اشغالگری و آپارتاید انجام شد، نشان داد که محبوبیت «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پس از اظهاراتش در آلمان مبنی بر «هولوکاست» خواندن اقدامات رژیم صهیونیستی افزایش یافته است.در رویدادی دیگر منابع خبری گزارش دادند که در پی حمله نظامیان صهیونیست‌ به معترضان فلسطینی علیه شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در شمال کرانه باختری ده‌ها نفر زخمی شدند. جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد، ۳۲ فلسطینی در درگیرهای شهرک کفر قدوم واقع در شرق قلقیلیه و شهرک‌های بیت دجن و بیتا واقع در استان نابلس با نظامیان صهیونیست، زخمی شدند. خبر دیگر اینکه منابع خبری عبری زبان از اخلال در پروازهای فرودگاه “بن‌ گوریون” تل‌آویو درپی پرواز یک پهپاد ناشناس در اطراف این فرودگاه خبر دادند. تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد درپی ورود یک فروند پهپاد کوچک به باند فرود، هواپیمای مبدأ نیویورک ناگزیر به تغییر مسیر خود شد.

نسخه مناسب چاپ