صدر خواستار کنار گذاشتن تمامی احزاب قدیمی عراق شد؛ ائتلاف شیعیان رد کرد
سرویس خارجی: جریان صدر ابتکار جدید و عجیبی را در ادامه بن بست سیاسی عراق مطرح کرد که بر اساس آن، همه احزاب قدیمی این کشور از روند سیاسی و انتخابات آتی حذف می شوند؛ پیشنهادی که با مخالفت فوری ائتلاف شیعیان مواجهه شد.
« صالح محمد العراقی» از نزدیکان «مقتدا صدر» در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت : این ابتکار خواستار عدم مشارکت همه احزاب و شخصیت‌های سیاسی در انتخابات آینده است که از سال ۲۰۰۳ تا کنون در روند سیاسی مشارکت داشته اند. وی افزود: این ابتکار، رهبران، وزیران و کارکنان وابسته به احزاب از جمله جریان صدر را شامل می‌شود. العراقی با بیان اینکه این مطالبه مهمتر از تقاضای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام است، مدعی شد که این ابتکار، جایگزینی برای همه ابتکاراتی است که برخی از جمله سازمان ملل به دنبال آن هستند. در این حال، یک عضو ائتلاف «الفتح» به ریاست «هادی العامری»، از گروه های زیر مجموعه ائتلاف شیعیان عراق موسوم به « چارچوب هماهنگی»، به اظهارات «صالح محمد العراقی» درباره کنارگذاشتن جناح‌های سیاسی قدیمی از روند انتخابات آینده واکنش نشان داد. «مختار الموسوی» گفت: سیاست توئیتری و اظهارات سیاسی فریبنده ، قابل اعتماد نیست.
همزمان، سید «عمار حکیم»، رهبر «جریان حکمت ملی» عراق در پیامی خواستار پذیرایی از زائران اربعین با همه توان شد و نسبت به برخی از تلاش‌ها برای ایجاد تفرقه میان دوستداران اهل بیت(ع) هشدار داد.

نسخه مناسب چاپ