خط ارتباطی مردم با اطلاعات
لزوم تغذیه مناسب برای پیشگیری از ابتلا به کرونا
تاکید مسئولان وزارت بهداشت و درمان بر الزام استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور مقابله با اوجگیری دوباره شیوع کرونا اقدام بسیار مناسبی است، اما ای کاش مسئولان به این نکته هم توجه می‌کردند که تغذیه مناسب و تقویت سیستم ایمنی بدن در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا با وجود مشکلات معیشتی، نبود امکانات کافی برای اقشار کم‌درآمد جامعه و گرانی‌های روزافزون، نه فقط خرید و استفاده از اقلام بهداشتی و ضدعفونی برای اکثریت آنان مقدور نیست، بلکه از نظر تغذیه مناسب هم دچار مشکلات عدیده‌ای هستند.
هموطن

شهرداری منطقه ۱۴ برای جمع‌آوری وانت بارهای مزاحم اقدام کند
ازدحام جمعیت و رفت و آمد پر سر و صدای وانت‌بارهای فروش میوه در انتهای بلوار تختی و خیابان رحیمی شمالی مشکل ترافیک دراین منطقه را دوچندان کرده است و علیرغم درخواست‌‌های مکرر از سامانه ۱۳۷ شهرداری برای جمع‌آوری و ساماندهی دستفروشان میوه در این منطقه، تاکنون اقدامی در‌این‌باره نشده است.
از ساکنان منطقه ۱۴ شهرداری

امکانات تفرجگاهی در جاده‌های کشور فراهم آید
عدم نظارت بر پاکیزگی سرویس‌های بهداشتی در جاده‌های کشور، توقف میان راه را برای مسافران با مشکلاتی روبرو کرده است. مدتی است که سرویس بهداشتی پارک کوهستان واقع در جاده فیروزکوه و در مسیر امامزاده سید اسماعیل به دلیل مشکل فاضلاب تعطیل شده است و مسافران از کمبود مکان‌های استراحتگاهی در این مسیر نیز گلایه دارند. از سازمان‌های حمل و نقل جاده‌‌ای و گردشگری استان مازندران انتظار می‌رود که در مورد تامین امکانات تفرجگاهی در جاده‌های این استان اقدام کنند.
مسافر همیشگی جاده فیروزکوه

فرزند‌آوری دختران ۱۳ و ۱۴ ساله نگران‌کننده است
تشویق و تبلیغ فرزند‌آوری و افزایش جمعیت در شرایط کنونی با توجه به تورم و گرانی‌ها و مشکلات معیشتی بسیاری از مردم اگر بدون برنامه‌ریزی‌های بلندمدت باشد، نتیجه عکس و مشکلاتی برای نسل‌های آینده به همراه خواهد داشت، ضمن آنکه آمار فرزند‌آوری مادران ۱۳ تا ۱۴ ساله در کشور نگران‌کننده است امیدوارم که نظرم را به عنوان یک شهروند ایرانی در خط ارتباطی چاپ کنید.
خواننده روزنامه اطلاعات

چرا شبکه ۳ سیما این مسابقه فوتبال را پخش نکرد؟
قبل از مسابقه فوتبال بارسلونا و رئال‌مادرید مجری در شبکه ۳ سیما توضیحات مفصلی درباره این بازی و بازیکنان ۲ تیم ارائه داد، اما این مسابقه بدون هیچ توضیحی پخش نشد و برنامه دیگری جایگزین آن شد! بهتر نبود مدیران شبکه ۳ به احترام بینندگان این شبکه حداقل عذرخواهی خود را از عدم پخش مسابقه یاد شده اعلام می‌کردند؟
بیننده شبکه ۳ سیما

طرح تغییر ساعت رسمی کشور استمرار داشته باشد
بر اساس اعلام وزارت نیرو کاهش ساعات اداری در فصل تابستان کمک شایانی به صرفه‌جویی در مصرف برق در کشور کرده و به نظر من عدم استفاده بیش از اندازه از انرژی، تغییر ساعات کار ادارات و تغییر ساعت رسمی کشور از جمله عوامل کاهش مصرف برق بوده است. بهتر است طرح تغییر ساعت رسمی کشور به روال گذشته ادامه داشته باشد، تا بتوانیم در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم.
تلفن به خط ارتباطی

دولت زمین‌های بدون استفاده کشاورزی را به متقاضیان واگذار کند
با توجه به کوچ بسیاری از روستاییان به شهرهای بزرگ، نیمی از زمین‌های قابل کشت در کشور یا بدون استفاده مانده است و یا مالکان آن‌ها، زمین‌هایشان را به حال خود رها کرده‌اند که در این شرایط به دلیل کاهش فعالیت‌های کشاورزی، اغلب جوانان روستایی به مشاغل کاذب مانند مسافربری می‌پردازند که پیشنهاد می‌شود دولت و مجلس با تصویب قانون و با تعیین مدت زمان معین، مالکان اراضی کشت نشده را به کاشت محصولات کشاورزی مورد نیاز مردم ملزم کنند و در غیر این صورت امکانی فراهم آورند تا متقاضیان بتوانند در این زمین‌ها به کشت و کار بپردازند.
شهروندی از املش (استان گیلان)

بانک‌ها از پرداخت وام‌های بدون ضامن طفره می‌روند
علیرغم وعده دولت برای پرداخت وام‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن به افراد و بخصوص مستاجران، بعد از گذشت یک سال این طرح هنوز اجرایی نشده است و هیچیک از بانک‌ها بدون ضامن‌های معتبر وام نمی‌پردازند که باید پرسید چرا از سفته و چک به جای ضامن استفاده نمی‌شود؟ با توجه به این‌که صاحبخانه‌ها اجاره‌بها و پول پیش خانه‌هایشان را ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش داده‌اند، از دولت محترم انتظار می‌رود که حداقل برای پرداخت وام‌های بدون ضامن به مستاجران اقدام کند.
خانم احمدی

هزینه بیمه تکمیل درمان را با تاخیر زیاد می‌پردازند
نبود قرارداد برخی از پزشکان متخصص با شرکت‌های بیمه به ویژه در بیمارستان‌های خصوصی باعث می‌شود تا بیماران هزینه درمان خود را به صورت نقد بپردازند و بعد از مداوا برای دریافت این هزینه‌ها از شرکت‌های بیمه اقدام کنند که متاسفانه اغلب شرکت‌های بیمه تکمیلی در پرداخت هزینه‌های درمان به بیمه‌شدگان سهل‌‌انگاری و آن‌ را ۲ الی ۳ ماه بعد پرداخت می‌کنند که این مشکل برای بیماران مبتلا به سرطان که باید هزینه‌های گزاف شیمی درمانی بپردازند، دوچندان است.
بیمار شیمی درمانی

فرصت‌طلبان آب معدنی را تا ۱۰ برابر قیمت می‌فروشند
مدتی است که ساکنان بسیاری از شهرهای استان همدان با مشکل بی‌آبی مواجه شده‌اند و هر روز بر این مشکل افزوده می‌شود. بحران آب در همدان هشدار بزرگی به مسئولان است تا مبادا شاهد خشکسالی و مشکل بی‌آبی در برخی از دیگر شهرهای کشور نیز باشند. برخی افراد سودجو در این میان با جمع‌آوری بطری‌‌های آب معدنی از فروشگاه‌ها و افزایش ۱۰ برابری قیمت یک بطری آب معدنی، بر مشکلات مردم دامن می‌زنند که ایکاش در این قبل مواقع ستادهای بحران و سازمان بازرسی کل کشور نظارت بیشتری بر نحوه تامین مایحتاج مردم داشته باشند.
هموطنی از همدان

علیرغم گذشت ۲ سال خودرو را تحویلم نداده‌اند
در سال ۹۹ برای خرید خودرو «دنا» از شرکت ایران‌خودرو اقدام کردم که علیرغم گذشت ۲ سال هنوز موفق به مالکیت آن نشده‌ام و در چنین شرایطی با توجه به افزایش بیرویه قیمت خودرو در بازار ، شرکت ایران خودرو و خریداران درباره تفاوت قیمت آن به توافق نمی‌رسند، حال آن‌که قیمت نهایی خودرو در قرارداد مشخص شده است، از دولت و وزارت صمت خواهان برخورد با تخلفات شرکت‌های خودروسازی هستیم.
مشتری شرکت ایران‌خودرو

معایب تقلید‌های کورکورانه به جوانان یاد‌آوری شود
علیرغم منع علما و شماری از پزشکان متخصص کشور در استفاده از «تاتوی اعضای بدن» متاسفانه مدتی است که جوانان بیشتری به این اقدام زیان‌آور روی آورد‌ه‌اند و هر روز بر تعداد آنان اضافه می‌شود. به نظر می‌رسد جوانانی که از عمل تاتو استقبال می‌کنند، هیچ شناختی از فلسفه تاتو ندارند! ایکاش در روزنامه اطلاعات به این‌گونه معضلاتی که بعضی از جوانان در کشور ناآگاهانه درگیر آن هستند، بپردازد و معایب این‌گونه تقلیدهای کورکورانه یاد‌آوری شود.
خواننده روزنامه اطلاعات

بیماران رعیت پزشکان متخصص نیستند!
برای ویزیت توسط پزشک متخصص در یکی از بیمارستان‌ها علیرغم وقت‌های ملاقات که از قبل به بیماران داده شده بود، دقایق طولانی معطل شدیم تا بالاخره ایشان آمدند و با تأخیر و خیلی سریع بیماران را معاینه کردند که باید پرسید آیا فقط وقت پزشکان ارزش دارد که اگر بیماری اندکی تأخیر کند، مؤاخذه می‌شود، اما وقت بیماران بی‌ارزش است که به دلیل تأخیر زیاد پزشکان، گاه ساعت‌ها در مطب‌ها معطل می‌مانند و سرگردان می‌شوند و کسی هم از آنان معذرت نمی‌خواهد؟ بگذریم از این که بعضی از پزشکان متخصص و فوق‌تخصص چنان متکبرانه با بیماران برخورد می‌کنند که انگار آنان رعیت‌شان هستند!
بیمار پزشک متخصص

نسخه مناسب چاپ