از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام
سیاست‌های کلی برنامه هفتم تقدیم رهبر معظم انقلاب می‌شود
​دبیر کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمع بندی نهایی نظر مشورتی مجمع تشخیص درباره سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه به پایان رسیده است و این هفته برای رهبر انقلاب ارسال می‌شود.
به گزارش جماران، علی احمدی گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام، رهبری را در مورد نظر‌های مشورتی سیاست‌های کلی این برنامه، مرحله به مرحله و غیر رسمی در جریان می‌گذاشت، اما ارسال رسمی نظر مجمع این هفته انجام می‌شود.
وی پیشتر از احتمال جمع بندی و ارسال سیاست‌های کلی برنامه هفتم برای رهبر انقلاب تا پایان مرداد ماه خبر داده بود؛ با این حال مجمع تشخیص مصلحت نظام پنجشنبه گذشته اعلام کرد پس از ۲۵جلسه، بررسی و تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم را به پایان رسانده است.
این مجمع همچنین از ارسال زودهنگام نظر مشورتی خود برای مقام معظم رهبری، برای بررسی نهایی و ابلاغ آن به رئیس جمهوری خبر داد.
به گفته دبیر کمیسیون مشترک مجمع تشخیص، «اقتصاد و معیشت، فرهنگ و فناوری و مسائل منطقه‌ای» مسائل اولیه سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه است.مجمع تشخیص مصلحت نظام در آخرین نشست خود «توجه به نگاه به شرق جهان (آسیا)» و «حمایت از ایرانیان خارج از کشور و گسترش روابط و تعامل با آنها» را تصویب کرد.
این مجمع همچنین به شرطی که به آمادگی نیرو‌های مسلح ایران لطمه‌ای وارد نشود، بهره‌گیری از دستاوردهایشان را برای تحقق برنامه هفتم توسعه به تصویب رساند.
«رفع فساد و تعارض منافع در مناسبات اداری»، «کاهش نسبت نیروی انسانی شاغل در مشاغل غیرتخصصی در دستگاه‌ها» و «تثبیت سهم حداقل یک درصدی رسانه ملی از بودجه عمومی دولت» از آخرین مصوبه‌های این مجمع اعلام شده است.

نسخه مناسب چاپ