اعلام جزئیات بودجه و زمان اعمال تعرفه پرستاری
رئیس کل سازمان نظام پرستاری، با بیان این مطلب که پرداختی به پرستاران بابت قانون تعرفه‌گذاری از سه ماه پایانی سال ۱۴۰۰اعمال می‌شود، نسبت به گفته‌های وزیر بهداشت واکنش نشان داد.
به گزارش مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، در برنامه «صف اول» که شب گذشته روی آنتن رفت، اظهار کرد: تعرفه پرستاری پس از ۱۵سال به تصویب هیأت دولت رسید و آخر شهریور اجرایی می‌شود و از ابتدای سال همه پرداختی‌ها را انجام خواهیم داد.
محمد میرزابیگی در این باره گفت: بر اساس صورت جلساتی که مستندات آن موجود است، پرداخت تعرفه‌های پرستاری از سه ماهه پایانی سال ۱۴۰۰اعمال می‌شود. وی با اشاره به جلسه‌ای که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شده بود، افزود: در این جلسه، نمایندگانی از وزارت بهداشت، بیمه‌ها، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی حضور داشتند و بر سر اعتبار پرداختی بابت تعرفه‌های پرستاری، توافق شد.
بر این اساس، بودجه‌ای که مجلس شورای اسلامی برای اجرای تعرفه‌های پرستاری در سال ۱۴۰۱تصویب کرده است، ۲۰۰ر۵میلیارد تومان است که با رایزنی‌های سازمان نظام پرستاری انجام شد.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری در واکنش به شائبه‌هایی مبنی بر اینکه گفته می‌شود با اختصاص بودجه ۵۲۰۰میلیارد تومانی، منابع قبلی مربوط به کارانه‌ها حذف خواهد شد، گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و این ۵۲۰۰هزار میلیارد، جدا از ۱۶۲۰میلیارد تومانی است که از قبل بابت کارانه پرستاری اختصاص می‌یافت. بنابراین، در سال جاری؛ مجموع این اعتبارات برای تعرفه‌های پرستاری اعمال می‌شود.

نسخه مناسب چاپ