جایزه بهترین فیلم مونیخ به فیلم مشترک ایران و ترکیه رسید
 

اکران فیلم «درخت خاموش» در حالی در ترکیه به پایان رسید که بیش از ۳ هزار تماشاگر به تماشای آن نشستند و جایزه بهترین فیلم از جوایز فیلم مونیخ ( MFA) به این فیلم رسید.
به گزارش ایرنا، اکران فیلم درخت خاموش به کارگردانی فایسال سویسال و تهیه‌کنندگی علی نوری اسکویی، تولید مشترک ایران و ترکیه بعد از ۱۳هفته در کشور ترکیه به پایان رسید. این فیلم که به‌ تازگی برنده جایزه بهترین فیلم از جوایز فیلم مونیخ شده است، با حضور ۳هزار و ۶۰۰تماشاچی به اکران خود در ترکیه پایان داد. درخت خاموش که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی، بخش سینمایی شبکه TRT ترکیه و همکاری معاونت سینمایی وزارت فرهنگ ترکیه در کشور ترکیه ساخته‌ شده است به‌ زودی در ایران هم اکران خواهد شد.
این فیلم درباره زندگی نویسنده‌ای به نام حیاتی است که در نگارش داستان جدیدش شدیداً دچار درماندگی شده و همزمان مشکلات فراوان در زندگی خانوادگی، او را در مرز جدایی از همسرش قرار داده است اما کنکاش او در زندگی گذشته پدرش و درخت گردوی خانه پدری او که راز مهمی را در خود دارد، مسیر زندگی حیاتی را دگرگون می‌کند. فیلم درخت خاموش پیش‌ از این برنده ۱۹جایزه از جمله جایزه توپ طلایی جشنواره بین‌المللی فیلم آدانا، سه جایزه اصلی جشنواره فیلم پانوراما بالکان، جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم داستانی از جشنواره فیلم هنرهای زیبا FAFF، بهترین فیلم از جشنواره فیلم برمن، بهترین فیلم جایزه فیلم لندن سیتی، بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم نپال، جایزه بهترین فیلم چهاردهمین دوره جشنواره فیلم همیلتون نیویورک و… شده است.
«چهره‌پرداز» برگزیده تماشاگران جشنواره مستند کره جنوبی
همچنین فیلم مستند «چهره‌پرداز» ساخته‌ جعفر نجفی، جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران نوزدهمین جشنواره بین‌المللی مستند «EBS» در کشور کره جنوبی را از آن خود کرد. به گزارش ایسنا، نوزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم‌های مستند « EBS» که از ۲۳تا ۲۹آگوست (۱تا ۷شهریور) در کشور کره جنوبی برگزار شد و مستند «چهره‌پرداز» که در بخش رقابتی این رویداد سینمایی حاضر بود در نهایت جایزه ویژه تماشاگران را به خود اختصاص داد. مستند «چهره‌پرداز» تاکنون برنده‌ جوایز متعددی از جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی شده است؛ از جمله جایزه انجمن جهانی منتقدان فیلم «فیپرشی» از جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام ایدفا، جایزه استعداد برتر آسیا یاماگاتا ژاپن و بهترین فیلم بلند بین‌الملل جشنواره فیلم مستند ایران (سینما حقیقت).

نسخه مناسب چاپ