پیروزی هندبالیست‌های نوجوان ایران مقابل عربستان وصعود به فینال قهرمانی آسیا
 

تیم هندبال نوجوانان ایران با برتری برابر عربستان و با شایستگی راهی فینال مسابقات قهرمانی آسیا شدند.
به گزارش مهر، تیم ملی هندبال نوجوانان ایران در مرحله نیمه‌نهایی نهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا در منامه و در پایان ۸۰ دقیقه ماراتن پایاپای و نفس‌گیر مقابل عربستان با نتیجه ۳۳ بر ۳۲ به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.
در پایان ۶۰ دقیقه تلاش دو تیم در نهایت این دیدار با تساوی ۲۴ بر ۲۴ به پایان رسید تا تکلیف برنده میدان در دو وقت اضافه ۵ دقیقه‌ای مشخص شود. در ۵ دقیقه اول عربستان ۲۷ بر ۲۶ پیش افتاد اما در ۵ دقیقه دوم ملی‌پوشان ایران نتیجه را به تساوی ۲۸ بر ۲۸ کشاندند.
در ادامه و پس از تساوی دو تیم در پایان ۷۰ دقیقه، کار به وقت اضافی بعدی کشیده شد. در ۵ دقیقه اول نتیجه دیدار ۳۱ بر ۳۰ به سود ایران به اتمام رسید. در پایان ۵ دقیقه دوم ایران توانست ۳۳ بر ۳۲ عربستان را شکست دهد و راهی فینال مسابقات قهرمانی آسیا شود.
در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی هم کره‌جنوبی ۲۳ بر ۲۱ مقابل ژاپن به پیروزی رسید و راهی فینال شد.
دیدار نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ روز چهارشنبه نهم شهریورماه میان ایران و کره‌جنوبی برگزار خواهد شد.
همچنین دیدار رده‌بندی نیز از ساعت ۱۷:۳۰ همان روز برگزار می‌شود.
امیرحسین مسعودنیا، مهدی دارینی، صابر حیدری، مهدی مرادی، هادی خواجه‌سلیمی، ایلیا گلی، ابوالفضل راه‌شناس، احمد آرام، علی حیدریان، امیرحسین کرمی، شایان فرشته‌نژاد، حسین حیدریان، امیرمحمد پورقاسمی، علی امیر یوسفی، امیر رشید آبادی، ماهان دولت خواه، مهرشاد دانشی و امیرعباس زارعی ۱۸ بازیکن ایران به سرمربیگری مجید رحیمی‌زاده، در مسابقات قهرمانی آسیا را تشکیل می‌دهند.
نهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان پسر آسیا از ۲۹ مرداد در منامه بحرین آغاز شده و تا ۹ شهریور ادامه دارد. در این رقابت‌ها ۵ تیم راهی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ به میزبانی کرواسی خواهند شد که تا کنون ایران، عربستان، کره جنوبی و ژاپن موفق به کسب سهمیه این مسابقات شده‌اند.
اقدام ارزشمند کادر پزشکی ایران
شیرینی این پیروزی در حالی بود که اقدام انسان دوستانه کادر پزشکی ایران تحسین همه را در پی داشت.
ماجرا از این قرار بود که در پایان مسابقه بازیکن عربستانی دچار بیهوشی می‌شود که رضا سرسنگی آسیب شناس تیم ملی هندبال کشورمان به کمک وی می‌آید و به نوعی ناجی وی می شود.

نسخه مناسب چاپ