دیدار دبیرکل کتابخانه‌های عمومی کشور با کتابداران ارومیه
ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: همزمان با سفر دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به ارومیه، کتابداران آذربایجان‌غربی باوی دیدار و گفتگو کردند.

علیرضا مختارپور در این سفر با حضور در جمع کتابداران و مسئولان کتابخانه‌های عمومی این استان از نزدیک با مشکلات و نظرات آنها آشنا شد.

وی همچنین به همراه مجید صحاف‌ مشاور دبیرکل نهاد در سفری سرزده با حضور و بازدید از کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارومیه با کتابداران، مسئولان کتابخانه‌‌ها و برخی از اعضای کتابخانه‌های عمومی مجتمع فرهنگی، فرهنگ، علامه طباطبایی، قائم، شهید مرتضی مطهری، شهید باهنر و کتابخانه مرکزی ارومیه با کتابداران، مسئولان کتابخانه‌‌ها و برخی از اعضای این کتابخانه‌‌ها در باره مسائل و مشکلات آنها به گفتگو پرداخت.

کتابداران کتابخانه‌های عمومی قائم ارومیه نیز در جریان دیدار دبیرکل کتابخانه‌های عمومی کشور از این کتابخانه‌، با تشکر از توجه وی در یادداشت‌های خود در پرتال نهاد به کتابداران روستایی و شهری، قدردانی خود را از توجه و پیگیری مسائل پرسنلی کتابداران کشور ابراز کردند.

مختارپور در بخشی از صحبت‌های خود در کتابخانه عمومی قائم ارومیه با اشاره به خواندن پیام‌های الکترونیکی کتابداران نقاط مختلف کشور، دلیل حضور خود در این استان را دیدار و صحبت از نزدیک با کتابداران کتابخانه‌های عمومی آن اعلام کرد.

دیدار مستقیم با کتابداران، مسئولان کتابخانه‌های عمومی و برخی از اعضای این کتابخانه‌‌ها به همراه جویا شدن نظر آنها پیرامون آخرین وضع کتاب‌های موجود در کتابخانه‌‌ها، شنیدن نظرات و پیشنهادات آنها در حوزه مسائل مختلف کتابخانه‌‌ها و امکانات آنها به همراه مشکلات حقوقی کتابداران، از دیگر اقدام‌های علیرضا مختارپور در دیدار از کتابخانه‌های عمومی ارومیه بود.

وی بعد از بازدید از این کتابخانه‌‌ها با قدردانی از خدمات همکاران، وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارومیه را خوب ارزیابی کرد و وجود بخش کودک در تمامی کتابخانه‌های عمومی این شهرستان را یکی از مهمترین نقاط قوت آنها برشمرد.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همچنین در بخش دیگری از سفر یک روزه خود به شهرستان ارومیه با حضور در یک نشست خبری در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی، به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

نسخه مناسب چاپ