افتتاح ۲۷ پروژه سلامت محور در گیلان
رشت – خبرنگار اطلاعات: ۲۷پروژه حوزه سلامت گیلان در مراسمی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید.
محمد علی زلفی‌گل در آیین افتتاح این پروژه هادر مرکز آموزشی درمانی ۱۷شهریور رشت، با اشاره به گردشگرپذیری گیلان گفت: هرگونه ارائه خدمت به گیلان، خدمات رسانی ملی است و نوع نگاه به این استان هم باید ملی طراحی شود.
وی اظهار داشت: گیلان از استان هایی است که کمتر شهروند ایرانی خاطره خوشی از آن نداشته باشد، این خطه به نوعی محل تفریح و نشاط مردم است، لذا نوع نگاه به این استان هم باید ملی باشد.
وزیر علوم با بیان این که پرسنل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پزشکان و پرستاران با شیوع ویروس کرونا جهادگونه در خدمت سلامت مردم بودند،افزود: امروز نوع نگاه مردم به جامعه پزشکی و نیروهای وزارت بهداشت کاملا تغییر کرده و این عزیزان را جهادگران عرصه سلامت می دانند. زلفی گل همچنین یک واحد تولیدی نوین نخ و الیاف مصنوعی در شهر صنعتی رشت را افتتاح کرد.
انتشار۷۷هزار سند علمی ایران در پایگاه‌های معتبر بین المللی
وزیرعلوم همچنین در دیدار با آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان، گفت: فقط در سال ۲۰۲۱بیش از ۷۷هزار سند علمی از ایران در پایگاه های علمی معتبر بین المللی منتشر شد که ۳۵درصد آن ها با مشارکت بین المللی بود.این آمار خود حاکی از آن است که خارجی ها پذیرفته‌اند که محققان ما با آن ها کار کنند، زیرا داشته‌های علمی و تخصصی بالایی دارند.

نسخه مناسب چاپ