«هنر کارت» رونمایی شد
 

در مراسمی که شامگاه دوشنبه ۲۰ مرداد ماه در کاخ موزه سعدآباد برگزار شد، هنرکارت ویژه هنرمندان و بسته بیمه هنرمندان رونمایی شد.

به گزارش ایسنا هنرمندانی چون مسعود کیمیایی، علی نصیریان، مهتاب کرامتی، شادمهر راستین، اردشیر صالح‌پور، رضا‌ ناجی‌، رضا رویگری، فرهاد فخرالدینی، عبدالحسین مختاباد، حسام‌الدین سراج، هوشنگ ظریف، تینا پاکروان، محسن قاضی‌مرادی، روناک یونسی، حسین یاریار و… از حاضران این برنامه بودند.

عبدالحسین مختاباد (عضو شورای شهر تهران) در سخنانی با بیان اینکه اگر دولت به جای سرمایه‌گذاری در صنعت کمی هم به فرهنگ و هنر توجه داشت، ایران امروز به عنوان یک کشور شاخص در فرهنگ و هنر شناخته می‌شد.او با بیان اینکه باید به دولت بگوییم که «ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان» گفت: جامعه‌ی هنری نباید به این دولت و دولت‌های بعدی چشم امید داشته باشد.این عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به وضعیت خوب رفاهی هنرمندان در کشوری مثل ترکیه گفت: متاسفانه در کشور خود می‌بینیم که هنرمندان باسابقه نمی‌توانند زندگی خود را به خوبی اداره کنند.

در ادامه‌ این مراسم اردشیر صالح‌پور – دبیر جشنواره تئاتر فجر – با بیان اینکه اگر شرایطی فراهم شود که هنرمند دیگر دغدغه‌‎مالی نداشته باشد، گفت: تضمین و ضمانت از سوی سازمان‌های حمایت‌گر باعث می‌شود که هنرمند با طیب خاطر به خلق اثر بپردازد.

سپس فضل‌الله معظمی–سرپرست بانک کارآفرین- و عبدالمحمود ضرابی –مدیر عامل بیمه کارآفرین- از اهمیت هنر و تاثیرات آن برجامعه گفتند و به توضیح بخشی از خدمات بانکی و بیمه‌ای بانک کارآفرین برای هنرمندان پرداخت.

مهدی نادعلی‌زاده –مدیرعامل تعاونی هنرمندان- بیمه هنرمندان را شامل بیمه «اعضای خاص بدن» و بیمه آثار هنرمندان عنوان کرد و افزود: صدور هنرکارت نیز به منظور توزیع عادلانه ثروت و بهره‌مندی باعزت هنرمندان از خدمات اجتماعی و تامین مایحتاج عمومی آن‌ها صورت گرفته است.

در این مراسم رضا رویگری با وجود بیماری حاضر شده بود.

نسخه مناسب چاپ