خط ارتباطی مردم با اطلاعات
قدردانی از کارکنان شبکه نمایش سیما

از تمامی کارکنان به ویژه مدیر لایق و شایسته شبکه نمایش سیما به سبب توجه و ترتیب اثر دادن به پیشنهادهای بینندگان برنامه‌های این شبکه و پخش فیلم‌های تاریخ سینما، سپاسگزارم.

دکتر بیاتی

مشکل همچنان باقی است

اتوبوس‌های خط میدان امام خمینی(ره) ـ تجریش دیر به دیر حرکت می‌کند و صبح‌ها و عصرها بسیار شلوغ است. بارها این مشکل در ستون خط ارتباطی مطرح شده و روابط عمومی اتوبوسرانی هم پاسخ داده، اما مشکل همچنان باقی است. خواهشمند است مسئولان مربوط به جای نوشتن جوابیه و توجیه افراد، وارد گود شوند و کاستی‌ها را برطرف کنند تا دعای خیر مردم بدرقه راهشان باشد!

مسافر شرکت واحد

سواحل دریای خزر پر از زباله است!

در ایام تعطیلات عید فطر همراه با خانواده به شمال سفر کردیم تا از دیدن سواحل زیبای دریا لذت ببریم، اما متأسفانه به دلیل تجمع انواع زباله، ظروف پلاستیکی و بطری‌های آب خبری از زیبایی نبود و تا چشم کار می‌کرد، زباله بود و زباله! خواهشمند است شهرداری‌های شهرهای مختلف شمال سطل‌های بیشتری نزدیک سواحل تعبیه کنند و با به‌کارگیری نیروهای ویژه در ایام شلوغ و به‌خصوص تابستان‌ها، سواحل‌ دریا را از زباله پاکسازی کنند.

مسافر شمال

شهرداری پاسخگو باشد

چرا شهرداری از شارژ کارت‌های معلولان، جانبازان و منزلت بازنشستگان خودداری می‌کند و می‌گوید متقاضیان باید از طریق اینترنت اقدام کنند؟ حال آن‌که این کار بخصوص برای سالمندان مشکلاتی دارد.

تلفن به خط ارتباطی

صیفی‌جات سالم است یا نه؟

از مسئولان مربوط خواهشمند است تکلیف سمی بودن یا نبودن صیفی‌جات را مشخص کنند، زیرا مردم در بلاتکلیفی به سر می‌برند و نمی‌دانند در ایام گرم تابستان می‌توانند سبزی و سالاد سالم بخورند یا نه؟

شهروند تهرانی

رزمندگان فلسطینی پیروز می‌شوند

با دیدن صحنه‌هایی از جنایات صهیونیست‌ها در غزه، به یاد دوران ۸ سال دفاع مقدس ایران مقابل ارتش بعث عراق می‌افتم. مطمئن هستم که رزمندگان فلسطینی نیز مانند لشکریان ایران، بر دشمن متجاوز پیروز می‌شوند.

رشت ـ معلم بازنشسته

یک انتقاد

در ستون خط ارتباطی نوشته شده بود که سازمان‌ها باید از روزنامه اطلاعات در زمینه انعکاس مشکلات و درد و دل مردم یاد بگیرند. سؤال من این است که آیا سازمان یا ارگانی جوابگو است و آیا مشکلی حل می‌شود که سازمان‌های دیگر را تشویق به این کار می‌کنید؟

کرج ـ یک شهروند

خط ارتباطی:

چاپ مستمر پاسخ‌های مسئولان در خط ارتباطی، بیانگر پاسخگو بودن بسیاری از آن‌ها و حل مشکلات مردم است.

به داد مردم برسید

مردم دولت تدبیر و امید را برای سامان دادن به وضعیت نابسامان اقتصادی انتخاب کرده‌اند. از اینرو جا دارد به داد مردم برسند و این تورم و گرانی‌ها را مهار کنند، چرا که افزایش قیمت‌ها کمر ملت را خم کرده است!

اصفهان ـ یک بانوی هموطن

زمین‌های برنجکاری به ساختمان‌های دو طبقه تبدیل شده

منطقه وسیعی از زمین‌های برنجکاری در شهر محمودآباد مازندران طی یک سال گذشته به طرز عجیبی تقسیم و به ساختمان‌های دو طبقه تبدیل شده است. جالب آنکه شهرداری هم برای این زمین‌ها مجوز ساخت صادر کرده است.

محمودآباد ـ از اهالی

بانک سپه پاسخ دهد

چرا بانک سپه سود قطعی سپرده‌گذاران را پرداخت نمی‌کند؟ لطفاً پیگیری شود تا مشتریان بانک تاریخ دریافت سود قطعی سپرده‌گذاری‌هایشان را بدانند.

از دارندگان حساب بانکی

خدمات پس از فروش نامطلوب است

خدمات پس از فروش خودرو رانا نامطلوب است. از شرکت ایران‌خودرو «رانا» خریداری کردم و هم‌اکنون برای استفاده از خدمات شرکت با مشکل روبرو شده‌ام. متأسفانه تنها یک نمایندگی خاص به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد که باید رأس ساعت مشخصی مثلاً ۷ صبح و با نوبت قبلی در محل نمایندگی حاضر باشیم و معمولاً هم وقت‌ها پر است و برای گرفتن نوبت با مشکل مواجه می‌شویم.

شهرام امین

شهرک وحدت نیاز به شعبه بانک دارد

شهرک وحدت کرج با دارا بودن حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت نیاز به شعبه بانک دارد. همچنین خیابان اول شهرک باید مرمت و آسفالت شود.

شهرک وحدت کرج ـ سبحانی

بازار کار مهندسی شیمی فقط آقا جذب می‌کند

دخترم در رشته مهندسی شیمی تحصیل کرده است، اما حال که به دنبال کار می‌گردد، آگهی‌های گزینش فقط نیروی آقا جذب می‌کنند. اگر قرار است زنان در این رشته تحصیلی جذب بازار کار نشوند، چرا اجازه تحصیل به آنها داده می‌شود؟ در این مورد اطلاع‌رسانی کنید تا خانم‌ها اشتباه دختر مرا تکرار نکنند!

آباده (استان فارس) ـ ناصر گلزار

اداره گاز پردیس رسیدگی کند

کنتورهای گاز مجتمع سروناز، بلوک ب۴، ورودی یک واقع در پردیس درست کار نمی‌کنند و مصرف را بیش از اندازه نشان می‌دهند. از اداره گاز پردیس درخواست رسیدگی می‌شود.

شهرک‌ناز پردیس ـ فرضی

سازمان آب اطلاع‌رسانی کند

چندی پیش لوله آب در خیابان نوبخت، نزدیک پارک آزادگان سیدخندان ترکیده و تمامی خیابان را آب فرا گرفته بود و مردم هم بی‌تفاوت از کنار آن عبور می‌کردند و هیچ مسئولی نیز تا ساعت‌ها برای مرمت لوله آب مراجعه نکرد. ضروری است سازمان آب با اطلاع‌رسانی و اختصاص شماره‌ای، از مردم بخواهد اینگونه موارد را به سرعت خبر دهند.

از ساکنان خیابان نوبخت

مستمری جانبازان حالت اشتغال اضافه نشده است

با گذشت ۴ ماه از سال ۹۳ هنوز مستمری جانبازان حالت اشتغال به بهانه کمبود بودجه افزایش نیافته است، در حالی که طبق قانون خدمات کشوری باید اضافه می‌شد.

جانباز ۳۰ درصد

دولت سابق پاسخگو باشد

دولت سابق با اضافه کردن بی‌منطق تعطیلات، کم کردن ساعت کاری کارمندان دولت و تحریک برخی از دولت‌های خارجی علیه ایران، به اقتصاد و سیاست کشور آسیب جدی وارد کرد، آیا نباید این اقدامات نابجا و تبعات آن بررسی و عاملان آن توبیخ شوند؟

تلفن به خط ارتباطی

کولر اتوبوس‌ها را روشن نمی‌کنند

متأسفانه اکثریت رانندگان اتوبوس‌های بخش خصوصی شرکت واحد از روشن کردن کولر آن‌ها خودداری می‌کنند که در گرمای تابستان، آزاردهنده است.

فاطمه فرخی‌پور

قدردانی از زحمات پرسنل کلانتری

در کلانتری ۱۱۴ غیاثی تکریم ارباب رجوع به خوبی انجام می‌شود که جای تشکر و قدردانی دارد.

از مراجعان به کلانتری

آیا به فکر آخرت خود نیستند؟

مسئولان ذی‌ربط در وزارت صنعت و معدن لطفاً پاسخ دهند که قیمت سیمان و سایر مصالح ساختمانی چرا سیر صعودی گرفته و همچنین نرخ خدمات پُستی از سوی وزارت ارتباطات، چرا تا این اندازه بالا رفته است؟ آیا کسانی که روز به روز قیمت مایحتاج مردم را افزایش می‌دهند، به فکر آخرت خود نیستند؟

سمیرم (استان اصفهان) ـ محمدامین صابری

دلیل وقوع خشکسالی در اردبیل چیست؟

در اخبار شهرستان‌های روزنامه اطلاعات آمده بود که خسارات خشکسالی به کشاورزان اردبیل پرداخت می‌شود. جای تعجب دارد در استان سردسیر اردبیل، چرا هوا آنقدر گرم شده که به خشکسالی و ضرر و زیان کشاورزان انجامیده است؟

تلفن به خط ارتباطی

در توان مالکان واحدهای شهرک فرهنگیان نیست

پس از سال‌ها انتظار و واریز مبالغ درخواستی، واحدهای مسکونی شهرک فرهنگیان واقع در فلکه چهارم تهران‌پارس به آنان واگذار شده است، اما بانک ملی ایران شعبه مجیدیه برای فک رهن اسناد مالکیت واحدهای مزبور، ازمالکان هر یک از آن‌ها ۷ تا ۸ میلیون تومان طلب می‌کند که امکان پرداخت آن را ندارند و ضرورت دارد در مورد آن، چاره‌اندیشی شود.

از ساکنان شهرک فرهنگیان تهران‌پارس

پرداخت مطالبات حقوق آزادگان

از بنیاد شهید و امور ایثارگران تقاضا می‌شود نسبت به پرداخت مطالبات حقوق آزادگان، تسریع کند.

شهرری ـ یک آزاده

تبدیل اراضی کشاورزی محمودآباد به مجتمع‌های مسکونی

در مرکز شهر محمودآباد و از جمله خیابان شهید روحی تا انتهای آن، ساخت و سازهای متعددی صورت گرفته و تبدیل اراضی کشاورزی به مجتمع‌های مسکونی، بخش زراعت این منطقه را به خطر انداخته است.

مسافر محمودآباد (مازندران)

حقوق و مزایای کارکنان قراردادی

ضرورت دارد حقوق و مزایای کارکنان قراردادی شرکت ملی نفت ایران مشابه کارکنان رسمی این شرکت پرداخت شود، چرا که مسئولیت‌ها و کارهای هر دو شبیه یکدیگر است.

از کارکنان قراردادی شرکت نفت

خانه مسکونی به محل نگهداری پرندگان تبدیل شده است

یکی از ساکنان کوچه نائینی واقع در چهارراه نظام‌آباد، پل فتاحی خانه مسکونی خود را به محل نگهداری انواع پرندگان تبدیل کرده است که اولاً بوی پرندگان باعث آزار همسایگان شده و دوم آنکه منظره نازیبایی را ایجاد کرده است؛ همچنین جلوی خانه مزبور شب‌ها به پاتوق عده‌ای از جوانان برای قلیان کشیدن تبدیل شده است. برای حل مشکل با سامانه ۱۳۷ تماس گرفتیم که توپ را به زمین پلیس ۱۱۰ انداختند. با سامانه ۱۱۰ تماس گرفتیم که اعلام کردند با حضور شکایت‌کننده به موضوع رسیدگی می‌شود، حال آنکه این امکان برای همسایگان وجود ندارد زیرا آنان از عاقبت شکایت می‌ترسند!

از ساکنان کوچه نائینی

پاسخ مسئولان

پاسخ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره بیماری دیابت

با سلام و احترام، پیرو درج مطلب با عنوان «دیابتی‌ها هم جزو بیماران خاص به حساب آیند» مورخ ۴ر۵ر۹۳، خواهشمند است دستور فرمایید برای روشن شدن افکار عمومی نسبت به درج پاسخ به شرح ذیل اقدام شود و همکاری لازم صورت گیرد.

متن پاسخ: طبق پاسخ معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این بیماری از نظر تعریف جزء بیماری‌های خاص نمی‌باشد و از سوی دیگر کلیه خدمات درمانی بیماری‌ها تحت پوشش بیمه ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است شهروند محترم با قرار گرفتن در پوشش بیمه سلامت ایرانیان، می‌توانند از مزایای هزینه داروی مورد نیاز خود استفاده کنند.

دکتر زارع‌نژاد ـ مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی

نسخه مناسب چاپ