رونمایی از اشعار آیینی اربعین حسینی در حرم مطهر رضوی
سرویس شهرستان ها: در آستانه اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر، به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی، بسته محتوایی اشعار آیینی ویژه این ایام رونمایی شد.
به گزارش تسنیم ، این مراسم با حضور جمعی از شاعران و مداحان اهل بیت(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد و حاضران پس از رونمایی از این بسته محتوایی، پوستر آن را به یادگار امضاء کردند.
حجت الاسلام و المسلمین حسین شریعتی‌نژاد، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: طبق بررسی‌های انجام گرفته توسط صاحبنظران، یکی از مهم‌ترین ایام مناسبتی برای فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی حرم مطهر رضوی، دهه پایانی صفر است و به همین علت باید به جنبه‌های مختلف برنامه‌های این ایام توجه کرد که مقوله شعر آیینی یکی از ابعاد مهم آن است.
وی برپایی گردهمایی شاعران آیینی را گامی در راستای این مهم دانست و افزود: ایجاد همدلی، همفکری و عزم راسخ برای اجرای بهتر روضه‌خوانی‌ها و برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی حرم مطهر رضوی، از اهداف مهم گردهمایی شعرا و مداحان است که مورد توجه قرار دارد.
شریعتی‌نژاد اظهارداشت: با توجه به این که دهه پایانی ماه صفر امسال، مقارن با هفته دفاع مقدس است، باید این فرصت را مغتنم بشماریم و شاخصه‌های شهدا و جایگاه رفیع این عزیزان را بیشتر برای عموم مردم تبیین کنیم.علیرضا خاکساری، مسئول کارگروه شعر و محتوای آیینی حرم مطهر رضوی هم در این مراسم گفت: رسالت این کارگروه، تولید و گزینش اشعار خاص است که تلاش می‌کنیم محتوایی در شان این مناسبت‌ها و متناسب با نیاز جامعه گردآوری
کنیم.
وی افزود: بسته اشعار ویژه دهه پایانی ماه صفر، شامل اشعار شعرای معاصر و شاعران قدیمی است و سعی شده است در آن‌ها به موضوعاتی نظیر شهادت، صبر، ایثار، امیدآفرینی، عفاف، غیرت و تکریم جایگاه زن در اسلام اشاره شود.

نسخه مناسب چاپ