اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای تامین هزینه‌های درمان بیماران خاص
سرویس خبر: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور گفت: امسال۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین هزینه درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج تخصیص یافته که این از اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم است.
به گزارش خبرنگار ما در یزد، محمدمهدی ناصحی در آیین افتتاح ساختمان بیمه سلامت استان یزد افزود: در فاز نخست، بسته‌ها و خدمات ۳۰بیماری برای اعمال در سامانه‌ها جهت پرداخت آماده شده است.
وی با بیان این که اساسنامه بیماران صعب‌العلاج پس از تصویب در شورای نگهبان ، از هفته آینده اجرا خواهد شد، اظهار داشت: در این طرح بیماران سرطانی ، گوارشی ، عصبی ، مزمن روانی و دیگر بیماری های صعب العلاج از مزایایی آن بهره مند می شوند و برنامه داریم شمار بیماری ها برای دریافت خدمات افزایش یابد.
ناصحی افزود: ۵ درصد اعتبار یاد شده در اختیار استان ها برای تصمیم گیری قرار می گیرد و امید است در سال آینده با برنامه ریزی دقیق تر و کار کارشناسی، اعتبارات بیشتری جذب
شود.
وی همچنین در ادامه سخنانش گفت: امسال ۶هزار میلیارد تومان از سوی دولت برای بیمه رایگان ۳ دهک پایین جامعه تخصیص یافته است، به طوری که از اواخر پارسال تاکنون بیش از ۶میلیون نفر بیمه رایگان شده اند.

نسخه مناسب چاپ