ارتش سوریه تروریست‌ها را در «حسکه» محاصره کرد
سرویس خارجی: نیروهای ارتش سوریه برای پاکسازی روستا‌‌های حومه جنوبی و شرقی منطقه حسکه مواضع گروه های تروریستی را زیر آتش گرفتند و اطراف این شهر را کمین گذاری کرده‌اند.

نیروهای ارتش سوریه تلاش می‌کنند حسکه را از حملات گروه های تروریستی حفظ کنند و مانع ارتباط زمینی تروریست‌ها با یکدیگر شوند. منابع آگاه نیز اعلام کردند خبر وقوع درگیری‌های سنگین در دو منطقه نزدیک جاده فرودگاه بین المللی دمشق صحت ندارد؛ زیرا ارتش از اکتبر ۲۰۱۳ کنترل محدوده فرودگاه بین المللی دمشق را کاملا دراختیار دارد.

دراین حال معاون رئیس جمهوری سوریه با تاکید بر اهتمام دولت جدید به سرنوشت ملت این کشور، گفت: تا توطئه ادامه دارد مبارزه نیز ادامه خواهد یافت. خانم «نجاح العطار» ضمن تاکید بر اینکه ملت سوریه باید حافظ حقوق خود باشد و آینده خود را ترسیم کند، از روابط خاص برخی کشورهای عربی و سیاستمداران آن با کشورهایی که به ملت سوریه تجاوز می‌کنند، ابراز تعجب کرد.

درچنین شرایطی کارشناسان نظامی در سوریه اعلام کردند پس از تاکتیک جدید ارتش سوریه، موشکهای آمریکایی که علیه ارتش توسط تروریستها به کار می رفت، کارآیی خود را از دست داده است. گزارش‌های رسیده از شهر حلب از این مسئله حکایت دارد که ارتش سوریه در این شهر توانست موشکهای «تاو» آمریکایی را که گروهک تروریستی موسوم به «حزم» از آن استفاده می‌کرد، عملا ناکارآمد کند. کارشناسان نظامی گفتند موشکهای تاو آمریکا با همکاری دستگاه اطلاعاتی ترکیه به دست افراد مسلح در حلب رسیده است.

درتحولی دیگر وائل الحلقی نخست وزیر دولت پیشبرد امور سوریه با بیان اینکه احتمال دارد اعلام دولت جدید تا دو هفته به طول بینجامد، نام جدید دولت سوریه را دولت سازندگی، آبادانی، توسعه و فعالیتهای ثمر بخش اعلام کرد.

نسخه مناسب چاپ