بازگشایی مرز‌ها و ازسرگیری سفر هوایی به عراق
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همه زائران برای سفر به عراق به اطلاعیه‌های ستاد مرکزی اربعین حسینی توجه لازم را داشته باشند.
به گزارش خانه ملت، شهریار حیدری در باره آخرین وضع مرز‌های زمینی ایران و عراق پس از تحولات اخیر این کشور، گفت: چهار مرز خسروی، مهران، شلمچه و چزابه باز است و رفت و برگشت برای زائران عتبات عالیات امکا‌پذیر است.رئیس کمیته مرزی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در چند روز گذشته در فضای سیاسی عراق تغییراتی شکل گرفت و منجر به تجمعات و ناآرامی در بخشی از نقاط این کشور شد، اما با کنترل نیرو‌های امنیتی، آرامش به این کشور برگشته است لذا مرز‌های ورودی و خروجی برای زائران عتبات عالیات آماده است.وی ادامه داد: البته همه زائران به اطلاعیه‌های ستاد مرکزی اربعین حسینی توجه لازم را داشته باشند. خوشبختانه در شرایط کنونی تردد در مرز‌ها بدون مشکل در حال انجام است.
سفر هوایی به عراق از سرگرفته شد
سازمان حج و زیارت هم خبر داد که اعزام‌ هوایی کاروان‌های زیارتی عراق از سر گرفته شده است .
وحید اسکندری مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت به ایسنا افزود: به دنبال بازگشایی مرزهای هوایی عراق، اعزام کاروانی زائران از طریق مرز هوایی به شهرهای نجف و کربلا از سر گرفته شد.
به گفته اسکندری ، حدود ۱۳هزار زائر ایرانی در عراق به سر می‌برند که حدود یک هزار و ۳۰۰نفر آن‌ها درحال برگشت به کشور هستند.وی گفت: تمامی زائران ایرانی در سلامتی کامل به سر می‌برند و اخباری که درباره حمله به اتوبوس گروهی از زائران ایرانی منتشر شده هم شایعه
بوده است.

نسخه مناسب چاپ