اخبار کوتاه
گزارش وزیر بهداشت از روند نزولی شیوع کرونا در کشور
سرویس شهرستان ها:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روند نزولی شیوع کرونا در کشور خبر داد.
بهرام عین‌اللهی در بازدید از مراکز درمانی شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران با بیان این که شیوع کرونا در جهان تمام نشده است و مردم باید امسال لااقل یک دز واکسن یادآور تزریق کنند، افزود:شاهد سیر نزولی این بیماری در مناطق مختلف کشور هستیم. به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: با وجود آغاز پیک جدید کرونا در کشور، شاهد سیر نزولی این بیماری در مناطق مختلف هستیم و خوشبختانه روند شیوع این بیماری همچون گذشته، تصاعدی نیست اما متأسفانه مردم از تزریق واکسن خسته‌ شده‌اند و این امر نگرانی مسئولان بهداشت و درمان را به ویژه در آستانه ورود به فصول سرد سال برای شیوع مجدد این بیماری بیشتر می‌کند.
عین‌اللهی تاکید کرد: با توجه به روند سرد شدن هوا و تهویه اندک اماکن و حضور مردم در اماکن سربسته و همچنین بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، لازم است مردم امسال یک نوبت واکسن یادآور دریافت کنند تا شرایطی که امروز در جامعه حاکم است تداوم پیدا کند.
وی گفت: هیچ گاه نباید با خیال راحت با بیماری کرونا برخورد کنیم، چرا که این بیماری همچنان در جهان به اتمام نرسیده و لازم است تا با مراقبت‌های لازم و تزریق واکسن، از سلامتی خود محفاظت کنیم. وزیر بهداشت همچنین در جریان بازدید از طرح احداث بیمارستان جدید شهید مفتح ورامین در جمع خبرنگاران گفت: دولت مردمی سیزدهم با هدف تحقق عدالت اجتماعی در جامعه، در صدد رفع بی‌عدالتی و تبعیض در حوزه بهداشت و درمان است.

تکمیل ۸۰۰ پروژه نیمه تمام ورزشی طی یک سال گذشته در کشور
رشت- خبرنگار اطلاعات: وزیر ورزش و جوانان گفت: طی یکسال گذشته تعداد پروژه های نیمه تمام ورزشی از ۶هزار مورد به ۵۲۰۰پروژه کاهش یافته و بیش از ۸۰۰پروژه به انجام رسیده است.
سیدحمید سجادی در نشست مشترک با استاندار و مجمع نمایندگان گیلان در رشت ،افزود: بسیاری از پروژه های نیمه تمام مربوط به۵ تا ۳۵سال گذشته هستند ، اتمام این پروژه ها یکی از دغدغه ها و اولویت های وزارت ورزش است. وی با بیان این که استان های گیلان، فارس، آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، تهران، البرز و مازندران از جمله استان های فعال و موفق در حوزه ورزش قهرمانی و استراتژیک در حوزه ورزش و جوانان هستند، افزود: گیلان با توجه به ظرفیت های ورزشی به ویژه در نیروهای مستعد ورزشی سهم بسزایی در موفقیت های ملی و جهانی ایران در حوزه ورزش دارد. سجادی با اشاره به اهمیت اماکن ورزشی سرپوشیده در گیلان با توجه به شرایط آب و هوایی خاص استان افزود: تجهیز اماکن ورزشی نیازمند منابع مالی است که پارسال حدود ۳هزار میلیارد از محل ۲۷صدم درصد در حوزه ورزش هزینه شده است و امسال با توجه به ابلاغ سازمان برنامه و بودجه ۶۵۰میلیارد از محل ۲۷صدم درصد به بخش عمرانی تعلق می‌گیرد.
وزیر ورزش و جوانان همچنین در مراسم افتتاح شعبه تخصصی شورای حل اختلاف ورزش و جوانان گیلان در رشت گفت: با توجه به این که ایجاد صلح و سازش در دعاوی اولویت است، بر این اساس این شعبه در گیلان راه‌اندازی شده است.

۷۷درصد رتبه‌های زیر ۱۰گروه های آزمایشی کنکور امسال از مدارس دولتی بودند
سرویس شهرستان ها: وزیر آموزش و پرورش گفت: ۷۷.۵درصد رتبه‌های زیر ۱۰و برتر کنکور امسال از مدارس دولتی بودند.
به گزارش ایرنا، یوسف نوری در گفتگویی در آذربایجان غربی افزود: ۲دانش آموز از استان آذربایجان غربی موفق به کسب رتبه ۴ و ۸ کنکور سراسری شدند.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت مدارس در سال تحصیلی آینده اظهارداشت: در بازگشایی مدارس در ابتدای امسال‌ مشاهدات و گزارش‌هایی رسید که بیانگر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از طرف دانش آموزان بود که این موضوع مهم در کنار آمادگی مدارس، حضوری شدن مدارس در سال تحصیلی پیش روی را قطعی می‌کند.
بنا به این گزارش،وزیر آموزش و پرورش در این سفر با همراهی استاندار و جمعی از مسئولان فرهنگی استان آذربایجان غربی از مجتمع فرهنگی و رفاهی فرهنگیان در ارومیه دیدن کرد و سپس مجتمع آموزشی، تربیتی و فرهنگی ابوتراب خوی را به بهره برداری رساند و گفت: مردمی سازی یکی از راهبردهای مهم دولت در اداره امور است.
وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی هم گفت: از مهرماه امسال ۳ میلیون دانش آموز مناطق محروم تغذیه رایگان دریافت می‌کنند که این کار بعد از ۱۱سال تعطیلی اجرا می‌شود.
وی با بیان این که ۱۶۴هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل پارسال به چرخه آموزش بازگشتند، ادامه داد: محرومیت زدایی و برقراری عدالت آموزشی به صورت جدی پیگیری می‌شود. نوری با اشاره به این که آموزش و پرورش زیر ساخت اقتصاد است و این موضوع با همراهی و حضور موثر مسئولان و همه بخش‌ها محقق می‌شود، اظهار داشت: حضور با نشاط مردم در کنار مسئولان موجب پیشبرد و پیروزی در تحقق اهداف می‌شود.

آغاز عملیات اجرایی ۳۵۲ واحدی طرح نهضت ملی مسکن در تبریز ‏
تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: عملیات اجرای پروژه ۳۵۲ واحدی طرح نهضت ملی مسکن در محله طالقانی تبریز آغاز شد‎.
‎مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: این طرح در زمینی به مساحت ۹ هکتار در قالب ۳ بلوک ۱۰۰، ۱۰۸ و ۱۴۴ واحدی در ۱۲ طبقه سازه‌ای احداث می‌شود‎.
‎امیر بخشی زاده، با بیان اینکه میانگین مساحت هر واحد در این طرح حدود ۸۵ مترمربع است، افزود: کل زیربنای این طرح ۵۲ هزار و ۹۰۰ مترمربع و نوع اسکلت آن بتن آرمه است‏‎. ‎وی اظهار داشت: این طرح از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اجرا و تلاش می‌شود واحدهای مسکونی در مدت ۲ تا ۳ سال آینده تکمیل و به متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در این شهر واگذار شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ