حمله موشکی به نیروگاه هسته ای زاپروژیا در اوکراین، بازدید مأموران آژانس را نیمه تمام گذاشت
سرویس خارجی: حملات موشکی به مجاورت بزرگ‌ترین نیروگاه اتمی اروپا یعنی نیروگاه زاپروژیا در اوکراین، بازدید مدیر و مأموران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از این تأسیسات را نیمه تمام گذاشت .
«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تیم همراه وی، برای بررسی صدمات به این نیروگاه درپی گلوله باران، وارد آن شده بودند. ورود گروسی و مأموران آژانس به بزرگ‌ترین نیروگاه اتمی اروپا در حالی انجام شد که روس‌ها یکی از رآکتورهای آن را به‌خاطر حملات موشکی هفته‌های اخیر، از دور خارج کرده‌اند. وی گفت: وضعیت در این منطقه پیچیده است اما اوضاع تحت کنترل ما قرار دارد. از سویی رئیس جمهوری اوکراین با ابراز خشم از نتیجه سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت، درباره مسائلی که در کی‌یف توافق شده بود، حرفی زده نشد.
«ولودیمیر زلنسکی» گفت خواستار این بود که حین بازدید رافائل گروسی و مأموران آژانس از بزرگ‌ترین نیروگاه اتمی اروپا که به دلیل حملات موشکی دچار آسیب شده، خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها نیز حضور داشته باشند. رئیس جمهوری اوکراین گفت، نیروهای روس که کنترل این نیروگاه را بر عهده دارند، مانع از حضور خبرنگاران شده و فقط عده‌ای از تبلیغ‌کنندگان وابسته به خود را در آنجا سازماندهی کرده بودند. زلنسکی افزود: وحشتناک است که اشغالگران تلاش می‌کنند این مأموریت ضروری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به یک گردش بی‌فایده در این نیروگاه تبدیل کنند. در چنین شرایطی رئیس جمهوری روسیه گفت، هدف از عملیات نظامی کشورش در اوکراین پایان دادن به جنگی است که هشت سال قبل کی‌یف علیه مردم خودش به راه انداخت.

نسخه مناسب چاپ