اخبار خارجی
 

پاری سن ژرمن زیر تیغ تحریم یوفا
یوفا برای برقراری عدالت مالی پاری سن ژرمن را به اعمال تحریم تهدید کرد.
یوفا تصمیم گرفته است که برای بازگشت باشگاه ها به عدالت مالی به PSG ضربه سختی بزند.
ناظر اقتصادی یوفا که در دوران شیوع کرونا نسبت به اعمال جریمه مالی دست نگهداشته بود، فعالیت خود را از سر گرفته و حساب‌های باشگاه‌های اروپایی را زیر نظر دارد.
تطابق نداشتن لیست حقوق و دستمزد بازیکنان نسبت به درآمد باشگاه یکی از خط قرمز های یوفا است.
جمعه، یوفا از اولین تحریم‌ها رونمایی کرد و پاری سن ژرمن به دلیل عدم رعایت قوانین عدالت مالی، خود را گرفتار کرد و مالک باشگاه باید یک چک ۱۰ میلیون یورویی به عنوان جریمه پرداخت کند.
PSG اکنون سندی را امضا کرده است که متعهد می‌شود به اهداف مالی تعیین شده توسط یوفا احترام بگذارد و در صورت عدم رعایت، قهرمان فرانسه ممکن است تا حد محرومیت از جام‌های اروپایی پیش برود.

دعوت از والورده، کاوانی و سوارس برای رویارویی با ایران
دو مهاجم سرشناس تیم ملی فوتبال اروگوئه احتمالاً این تیم را در بازی دوستانه با ایران همراهی خواهد کرد.
به گزارش تسنیم، فدراسیون فوتبال اروگوئه از دعوت شدن ۴۱ بازیکن توسط دیه‌گو آلونسو به اردوی پیش‌روی تیم ملی فوتبال اروگوئه خبر داد که در این بین نام بازیکنانی همچون فدریکو والورده، رونالد آرائوخو، ادینسون کاوانی و لوئیس سوارس هم دیده می‌شود.
اروگوئه در آخرین پنجره بازی‌های ملی پیش از آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در تاریخ‌های ۲۳ و ۲۷ سپتامبر (یکم و ۵ مهر) در شهر وین اتریش به ترتیب به مصاف تیم‌های ایران و کانادا خواهد رفت.
دعوت از این ۴۱ بازیکن به معنای استفاده قطعی از آنها برای بازی‌های دوستانه پیش‌رو نیست و احتمال خط خوردن بازیکنانی پیش از عزیمت به اتریش وجود دارد.

نسخه مناسب چاپ