امحای ۱۵۰۰ تن کالای منقضی شده سلامت محور در گمرک
دادستان تهران گفت: هزار و ۵۰۰تن از اقلام سلامت محورکه تاریخ مصرف گذشته بودند، در انبارهای گمرکات تهران امحا شدند.
به گزارش میزان، علی صالحی در مورد امحای کالاها افزود: این کالاها ، اقلام سلامت محوری هستند که بر اثر مرور زمان تاریخ مصرفشان گذشته بودوامحای آنها انجام شد.
وی ادامه داد: برای این حجم از کالا قطعا مقدار ارز قابل توجهی از کشور خارج شده که بر اثر سهل انگاری برخی از مدیران سابق این اقدام رخ داده است .
دادستان تهران اضافه کرد: دستگاه قضائی به دلیل قصوری که در این رابطه صورت گرفته است،برخورد‌های لازم قضایی را با مدیران وقت خواهد داشت و دیگر اجازه نخواهیم داد که ارز از کشور خارج شود تا دیگر شاهد انهدام این حجم از کالا باشیم.
وی با بیان این که این کالاها در زمانی که وارد کشور شدند قابل مصرف بودند، گفت: به دلیل این که فهرست این اقلام در زمان مناسب به سازمان اموال تملیکی گزارش نشده، متروکه شده است.
صالحی ادامه داد: درباره مدیران وقت گمرک موضوع بررسی خواهد شد و در صورت احراز قصور در این حوزه، با مدیر مربوطه برخورد قضائی خواهد شد.
وی افزود: با ورود همکارانم در دستگاه قضائی و مدیران متولی امر به ویژه سازمان اموال تملیکی و گمرکات استان تهران، اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و بررسی انبارها به صورت دقیق در حال انجام است، به ویژه کالاهای سلامت محور در حال طبقه بندی و جانمایی صحیح خود است.
دادستان تهران اظهارداشت : اقدامات لازم برای کالاهایی که باید معدوم شوند یا به فردش برسندهم در حال انجام است.
وی افزود: تفکیک و طبقه بندی پرونده‌ها در سازمان اموال تملیکی و گمرکات چه پرونده‌هایی که در تعزیرات حکومتی و چه پرونده‌هایی که در دستگاه قضایی هستند، در حال انجام است.
صالحی درباره علت بروز چنین حجم از امحا، اضافه کرد: علل مختلفی دارد و باید در این رابطه آسیب شناسی لازم صورت بگیرد، از جمله این آسیب‌ها می‌توان به تخصیص ارز و ثبت سفارش و سهل انگاری مدیران که بموقع موارد را به سازمان اموال تملیکی اعلام نمی‌کنند، اشاره کرد که موجب بروز چنین وضعی می‌شود.
وی درباره واکنش دستگاه قضایی نسبت به برخورد با متخلفان این حوزه گفت: دستگاه قضائی قطعا برای متخلفان پرونده قضائی تشکیل خواهد داد و در صورت اثبات سهل انگاری مدیری، برخورد قاطع قضائی با متخلف یا متخلفان صورت خواهد گرفت.

نسخه مناسب چاپ