موج گسترده محکومیت حمله تروریستی به نمازگزاران در «هرات» افغانستان
سرویس خارجی: حمله خونین تروریستی اخیر داعش به نمازگزاران مسجد «گازرگاه» در «هرات» افغانستان که ۴۷ کشته و دست کم ۸۰ زخمی بر جا گذاشت، موجی از محکومیت ها را در پی داشت.
در همین رابطه، دبیر کل سازمان ملل حمله اخیر به مسجد «گازرگاه» هرات افغانستان را محکوم و ضمن تسلیت به خانواده های قربانیان و ابراز همدردی با آنان، برای بهبودی مصدومان این انفجار آرزوی بهبودی کرد. «آنتونیو گوترش» گفت: حق آزادی مذهب همیشه باید مورد حمایت قرار بگیرد.وی همچنین «رزا اوتونبایوا»، رئیس جمهوری سابق قرقیزستان را به عنوان نماینده جدید سازمان ملل در افغانستان منصوب کرد. از طرفی، دفتر هیات معاونت سازمان ملل در افغانستان (یوناما) نیز ضمن محکومیت انفجار تروریستی هرات اعلام کرد: تداوم حملات علیه مردم افغانستان و عبادتگاه‌ها باید متوقف شود. همچنین «توماس وِست» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان تاکید کرد: عاملان این حمله تروریستی باید به دست عدالت سپرده شوند. «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی دولت موقت طالبان و «حامد کرزی» رئیس جمهوری پیشین افغانستان نیز این حمله را به شدت محکوم کردند.
در رویدادهای امنیتی این کشور نیز، منابع از کشته شدن «حاجی احمد» معاون «ریاست حفاظت رجال برجسته» دولت موقت طالبان و پنج تن از همراهان وی در حمله پهپادی به منطقه «کارته چهار» شهر کابل خبر دادند.

نسخه مناسب چاپ