درگاه خدمات الکترونیک سازمان ثبت احوال رونمایی شد
وزیر کشور صدور کارت شناسایی موقت برای فاقدین شناسنامه را از اقدامات مهم سازمان ثبت احوال اعلام کرد وافزود: اکنون ۸هزار پرونده در این بخش در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش مهر، احمد وحیدی در مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیک سازمان ثبت احوال با اشاره به راه‌اندازی پایگاه سببی و نسبی و ارائه آن به دستگاه‌های متقاضی گفت: این اقدام مهمی است که قبلاً نبوده است و اینکه در این دوره و پس از چند ماه این مساله به نتیجه برسد و پاسخگو باشد، قابل تقدیر است.
وحیدی با بیان این که بنا بر اعلام رئیس سازمان ثبت احوال کشور ۶۰ تا ۷۰درصد از اطلاعات از پایگاه سببی و نسبی بارگذاری شده است، گفت: در آینده با وارد کردن بخش‌های بعدی، اطلاعات این پایگاه کامل‌تر خواهد شد.
وی با اشاره به این که با راه‌اندازی پایگاه سببی و نسبی، مشکلات و چالش‌هایی که در گذشته پیرامون سرشماری وجود داشته است برطرف خواهد شد، گفت: در سال ۹۰، سرشماری انجام گرفت که در ادامه این سرشماری در سال ۹۵انجام گرفت و در واقع اطلاعات ما هر ۵سال به روز رسانی شده است و قطعاً با راه‌اندازی این پایگاه استحکام بیشتری را در باب سرشماری کشوری خواهیم داشت.وزیر کشور گفت: با اقدام اخیر سازمان ثبت‌احوال علاوه بر اطلاعات دقیق و به روز شده از آمار سرشماری هزینه سرشماری نیز کاهش پیدا خواهد کرد که این یک کار ارزشمند محسوب می‌شود.

نسخه مناسب چاپ