دستور رئیس جمهوری برای احیای مناطق آسیب دیده تالاب انزلی
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه مسئولان حفاظت محیط زیست و انتظامی و امنیتی نباید اجازه دهند عده‌ای منفعت‌پرست مجموعه‌های ذیقیمت برای کشور و ملت را تغییر دهند، اظهار داشت: برای خنثی‌کردن نقشه سوداگران، تلاش کنید بخش آسیب‌دیده تالاب انزلی در حد امکان احیا شود و به حالت قبل بازگردد.
سید ابراهیم رئیسی با ابراز تأسف از آتش‌سوزی تالاب انزلی توسط افراد سودجو، گفت: وظیفه سازمان محیط زیست و مسئولان محلی پیش‌بینی، پیشگیری از وقوع حوادث مشابه و برخورد متناسب با افرادی است که با تخریب محیط زیست به دنبال تأمین منافع خود هستند. وی به مسئولان محیط زیست مأموریت داد ضمن برنامه‌ریزی برای حفاظت جدی از منابع طبیعی کشور و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه، برای خنثی‌کردن نقشه سوداگران تلاش کنند بخش آسیب‌دیده تالاب انزلی در حد امکان احیا شده و به حالت قبل بازگردد.
رئیس جمهوری همچنین از لزوم تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی بر زمین‌مانده و در دست انجام سخن گفت و با اشاره به برخی مباحث زیست‌محیطی مطرح شده در این زمینه تاکید کرد: توسعه به درستی فرع بر حفاظت از محیط زیست قرار داده شده، اما نظرات ارائه شده در این زمینه باید متقن و دقیق باشد تا هیچ پروژه‌ای بدون دلایل قابل قبول و دفاع متوقف نماند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره افزایش تولید در کشور، تأکید کرد: رشد تولید در محصولات مختلف مسرت‌بخش است، اما بسیار مهم است که مردم آثار رونق و رشد تولید را در سفره خود احساس کنند. رئیس جمهوری همچنین وزرای کشور و راه و شهرسازی و مسئولان ستاد مرکزی اربعین را موظف کرد با کمک سایر دستگاه‌ها، تمهیدات لازم را برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و افزایش نظارت بر روند انتقال ایمن زائران در نظر گیرند، تا کمبود و کاستی در این زمینه احساس نشود.

نسخه مناسب چاپ