هشدار سازمان امور اجتماعی نسبت به رشدفزاینده اعتیاد
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: به حدی جریان اعتیاد فزاینده شده که برخی چیزها فوریت یافته که این فوریت همان جمع آوری معتادان متجاهر است البته نگهداری یک جای همه معتادان باید حل و اصلاح شود.
به گزارش ایسنا، محمد عباسی در نشست تخصصی معاونان، مشاوران، مدیران کل و دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های کشور گفت: اگر بخواهیم حلقه‌های ارتباطی میان معتادان و قاچاقچیان را قطع و از ورود افراد جدید به چرخه ویرانگر اعتیاد جلوگیری کنیم باید بدانیم روش‌های قبلی جواب نمی‌دهد و برای تقویت قبح این عمل باید برخورد ما بازدارنده واقعی باشد.وی با بیان این که ۶۰درصد معتادان، شاغل هستند و گرچه عامل بیکاری می‌تواند شتاب دهنده باشد اما عامل مستقیم نیست، ادامه داد: معتادی که علاوه بر متجاهر بودن برای مثال جرم های دیگر ی هم انجام داده است با جوانی که اولین بار است جرمی انجام داده ، نباید یک جا نگهداری شود. مشکل نگهداری یک جای معتادین متجاهر را باید حل کنیم. نگهداری افرادی که بار اول و نهایتا بار دوم است که جمع آوری شده‌اند؛ حتما باید جدای از دیگر معتادان باشد.
وی با اشاره به سخنان رهبری انقلاب در باره مبارزه قاطع و فراگیر با مواد مخدر یادآور شد: در این مسیر خدماتی انجام شده، اما روشن است فضای موجود اصلا مطلوب نیست و هرچه زمان گذشته اوضاع بدتر هم شده و این اوضاع تمامی اقدامات ما را به چالش کشیده است.
عباسی با بیان اینکه اعتیاد جرم و در عین حال گناه است و باید با آن مقابله کرد، افزود: اگر جریان اعتیاد را در راس آسیب‌های اجتماعی بدانیم، باید امکانات و ابزار را در اختیار مبارزه با این حوزه قرار دهیم. آنچه تاکنون انجام شده این است که از این امر جلوگیری شده است اما این روش‌ها خیلی پاسخ محکم و مقابله‌ای نیست و کاهش اصولی را در پی ندارد.

نسخه مناسب چاپ