برگزاری جشنواره بین‌المللی «آسوکه» در نیاوران
جشنواره بین‌المللی «آسوکه» با نمایش ۲هزار عروسک از ایران و سایر کشورهای جهان به عنوان سفیران صلح و دوستی، ۱۵تا ۱۹شهریور ۱۴۰۱برگزار می‌شود .
به گزارش ایلنا، در این جشنواره مجموعه‌ای از عروسک‌های بومی ایران و جهان در گذر زمان، عروسک‌های سنتی و پوشش اقوام و ملل و عروسک‌های افسانه‌ای و داستان‌ها در معرض دید قرار می‌گیرند.
آموزش ساخت ساده‌ترین عروسک بومی ایران، رونمایی از کتاب، برگزاری کارگاه‌های عروسک‌سازی، عروسک‌گردانی و قصه‌گویی و دوخت یکی از داستان‌های اسطوره‌ای توسط بازدیدکنندگان در قابی با عنوان «هزاردستان»، دیگر برنامه‌های جشنواره هستند.
جشنواره «آسوکه» تجسمی از هنر و تاریخ کهن است که با نمایش عروسک‌ها به عنوان میراث ناملموس و روایت داستان‌های مربوط به آنها، با حمایت معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، انجمن زنان مروج کارآفرین و هنرمند صنایع دستی عقیق و کانون فرهنگی هنری دایا برگزار می‌شود. تمامی علاقمندان به دنیای کودکی می‌توانند ۱۵تا ۱۹شهریور از ساعت ۱۰تا ۱۸به تالار آبی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

نسخه مناسب چاپ