شرکت برق: پلکان معابرعمومی به دلیل بدهی برق مسدود نمی شوند
 

برق هیچ کدام از معابر عمومی بخاطر بدهی قطع نمی شود و شرکت های توزیع برق نقشی در مسدود شدن پلکان های برقی این معابر ندارند.
در پی خاموش شدن پلکان برقی شماری از معابر مهم تهران، شرکت توزیع برق تهران بزرگ با اعلام این مطلب تأکید کرد: با وجود بدهی معوق پیمانکاران نگهداری پله های برقی به ادارات برق، در راستای تامین رفاه حال شهروندان، انشعاب برق هیچ پله ای قطع نشده است.به گزارش خبرنگار ما، از چند روز قبل فعالیت برخی از پلکان های برقی معابر مهم تهران (نظیر پلکان برقی تقاطع بزرگراه مدرس با بلوار میرداماد، پلکان برقی تقاطع خیابان دردشت با بزرگراه رسالت، پلکان برقی میدان هفتم تیر و …) با نصب یک اطلاعیه کاغذی برای اطلاع رسانی به مردم و به بهانه بدهی برق قطع شده است. این اتفاق موجب ناراحتی شهروندان و ایجاد دشواری های تردد برای عابرین به ویژه سالمندان شده و مخاطرات جانی فراوانی را برای آنها هنگام عبور از بزرگراه ها به همراه داشته است.
پیگیری خبرنگارما از شرکت توزیع برق تهران بزرگ نشان می دهد که جریان برق تمامی پلکان های برقی متصل است و خاموشی آنها هیچ ارتباطی به ادارات برق ندارد.
شرکت توزیع برق تهران بزرگ اعلام کرد: با وجود پرداخت نشدن هزینه برق مصرفی پل های عابر پیاده و بدهی های معوق شهرداری به ادارات برق در این رابطه و همچنین با وجود اخطارهای متعدد داده شده به شهرداری، به منظور رعایت رفاه و آسایش شهروندان، جریان برق هیچکدام از پلکان های برقی قطع نشده و خاموشی سیستم آنها مربوط به شهرداری ها است.
این گزارش می افزاید هنوز هیچ سازمانی مسئولیت خاموش کردن پلکان برقی معابر شهر تهران و مرتبط ساختن آنها به موضوع بدهی برق را به عهده نگرفته است؛ با این حال به نظر می رسد شهرداری تهران باید به فوریت در مورد علت خاموشی اخیر تأسیسات مذکور و تشریح دلیل نصب اطلاعیه بدهی برق را توضیح دهد.

نسخه مناسب چاپ