خط ارتباطی مردم با اطلاعات
با ودیعه مسکن فعلی می‌شد خانه‌ای در تهران خرید!
با ۱۵۰ میلیون تومان پول نقد و توان پرداخت ۳ میلیون تومان اجاره‌خانه، امکان تهیه حتی آپارتمانی نقلی در مرکز شهر تهران را ندارم، حال آنکه تا ۳ الی ۴ سال قبل با همین مبلغ می‌توانستم خانه ۴۰ تا ۵۰ متری را در این شهر بخرم! متاسفانه دولتمردان در این سال‌ها به بهانه برنامه‌های نادرست دولت‌های قبلی باعث افزایش رشد قیمت مسکن و نابسامانی بازار آن شده‌اند و وعده‌های ساخت مسکن‌های دولتی نیز کاملاً عملی نشده و یا نیمه‌کاره رها شده است.
مستاجری از تهران

دولت به فکر کسبه هم باشد!
کسادی کسب و کار در برخی از مشاغل کشور در کنار گرانی‌‌ها، مشکلات معیشتی بسیاری از خانواده‌ها را افزایش داده است، با این حال دولت فقط به فکر افزایش حقوق و حمایت از کارگران، کارمندان و بازنشستگان است و برای امثال من که خانه و مغازه اجاره‌ای دارند و تحت حمایت هیچ بیمه‌ای هم نیستند، کار چندانی انجام نمی‌دهد. از دولت محترم درخواست داریم همانگونه که به فکر اقشار حقوق‌بگیر است، مزایایی هم برای کسبه و دارندگان مشاغل آزاد و کم‌درآمد که شرایط اقتصادی مناسبی ندارند، در نظر بگیرد.
از کسبه هشتگرد (استان البرز)

تشکر از خانم معلم مدرسه راهنمایی شرافت واوان
از زحمات خانم مریم میرزایی معلم ریاضی مدرسه راهنمایی شرافت شهرک واوان اسلامشهر به دلیل دلسوزی و تلاش برای آموزش دانش آموزان مدرسه تشکر و قدردانی می‌کنم.
زارعی ـ پدر دانش آموز

پلیس فتا اسامی سایت‌های معتبر فروش اینترنتی را اعلام کند
با افزایش فروشگاه‌های اینترنتی و آنلاین؛ برخی از این سایت‌ها به راحتی از مردم کلاهبرداری می‌کنند. اغلب فروشگاه‌های اینترنتی بعد از ثبت سفارش و واریز پول آن، یا کالای مورد نظر را برای خریداران نمی‌فرستند و یا آنچه را که می‌فرستند، با ثبت سفارش مشتری تطابق ندارد! از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انتظار می‌رود درباره افزایش خدمات الکترونیکی در کشور اقدام کند و پلیس فتا نیز از طریق رسانه ملی، سایت یا شماره تلفنی را اعلام کنند تا خریداران بتوانند قبل از خرید اجناس مورد نظرشان، از صلاحیت فروشگاه اینترنتی منتخب خود آگاهی یابند.
مشتری فروشگاه‌های اینترنتی

مالیات از کسبه هم ماهانه محاسبه و دریافت شود
در شرایطی که برخی از صاحبان مشاغل مانند پزشکان و طلافروشی‌ها با ترفندهای گوناگون از پرداخت مالیات طفره می‌روند و حتی اجباری‌شدن استفاده از دستگاه‌های کارتخوان هم نتوانسته است در مورد دریافت مالیات از آن‌ها کارساز باشد، پیشنهاد می‌کنم که سازمان امور مالیاتی کشور از کسبه و اصناف هم مانند کارمندان ماهانه و یا حداقل هر ۳ ماه یکبار مالیات بگیرد. بسیاری از کسبه به هنگام دریافت پول از خریداران فقط نیمی از آن را به وسیله کارتخوان دریافت می‌کنند و مابقی را به کارت دیگری انتقال می‌دهند.
رحیمی ـ شهروندی از تهران

ضرورت چاپ مطلب مفید تاریخی در روزنامه اطلاعات
پیام آقای دکتر قدیری اصلی در ستون خط ارتباطی روزنامه اطلاعات درباره این‌که زرتشتیان هرگز آتش‌پرست نبوده‌‌اند، بسیار خواندنی و مفید بود که جا دارد از این استاد محترم باستان‌شناسی تشکر کنم. برای آگاهی بیشتر مردم پیشنهاد می‌کنم که درباره تاریخ دقیق و درست ایران باستان مطالب کوتاه و خواندنی در روزنامه اطلاعات چاپ شود.
خواننده روزنامه اطلاعات

امیدواریم که شاهد تکرار طنزهای دهه هفتادی هم باشیم!
مدتی است که برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیون برای بینندگان آن‌ها جذابیت چندانی ندارد و باعث رضایت بینندگان نمی‌شود. صداوسیما در کنار تولید برنامه‌های مناسبتی باید به فکر ساخت برنامه‌های هیجان‌انگیز و شاد و جذاب برای مخاطبان هم باشد امید است منبعد شاهد برنامه‌های طنز مانند طنزهای دهه ۷۰ باشیم!
بیننده تلویزیون

تولید سریال‌های نمایش خانگی به نظارت بیشتری نیاز دارد
تبلیغات گسترده سریال‌های نمایش خانگی از سوی پلتفرم‌ها باعث شده است که بسیاری از خانواده‌ها بدون توجه به گروه سنی مجاز برای دیدن این سریال‌ها، آن‌ها را تهیه و تماشا کنند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم متاسفانه نظارت چندانی بر تولید و پخش برخی از این سریال‌ها ندارد قرار نیست برای سرگرم‌کردن خانواده‌ها هزینه‌های گزافی صرف ساخت سریال‌های بی‌کیفیت شود، چه لزومی دارد خانواده‌ها در کنار یکدیگر به تماشای سریال خانگی «خون سرد» بنشینند و شاهد قدرت‌نمایی گروهی اراذل و اوباش و آموزش راه‌های خلاف توسط آنان و سلاخی افراد در این سریال باشند؟
بانوی بیننده سریال‌های خانگی

تشکر از یادداشت‌های روشنگرانه سردبیر اطلاعات
درود بر سردبیر محترم روزنامه اطلاعات که با پرداختن به مشکلات و معضلات اجتماعی مردم و کشور نکات مهم و بسیار مفیدی را در روزنامه می‌نویسند خانم خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مصاحبه با روزنامه‌ها خیلی دقیق و روشن مسائل زنان را بیان کردند که بسیار ارزشمند بود. به نظر من یادداشت‌های سردبیر اطلاعات بسیار خواندنی است و باعث روشنگری مردم می‌شود.
خانم صادقی

همچنان شاهد اتوبوس‌های فرسوده شرکت واحد هستیم!
اخبار متعددی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره خرید چندین دستگاه اتوبوس با هدف توسعه ناوگان حمل و نقل شهری در یک سال گذشته منتشر شده است، اما به عنوان شهروندی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کند متاسفانه تاکنون این تغییرات را احساس نکرده‌ام و همچنان شاهد رفت و آمد خودروهای فرسوده و در راه ماندن برخی از مسافران شرکت واحد هستیم. به نظر می‌رسد که این برنامه بیشتر در مورد اتوبوس‌های «بی.آر.تی» اجرا شده است و به اتوبوس‌های قدیمی و غیرقابل استفاده و کثیف دیگر خطوط اتوبوسرانی چندان توجهی نمی‌شود!
مسافر اتوبوس‌های پایانه فیاض‌بخش

تعرفه‌های سرویس مدارس را اعلام کنند
افزایش بیرویه هزینه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی، تاثیر مستقیمی بر افزایش هزینه استفاده از سرویس مدارس داشته است. با توجه به اینکه حجم ترافیک همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی افزایش می‌یابد و اغلب خانواده‌ها مجبور به استفاده از سرویس مدارس برای فرزندان خود هستند، از مسئولان آموزش و پرورش درخواست می‌شود که تعرفه‌‌‌های مشخصی را به نسبت مسافت طی شده سرویس‌های مدارس تعیین و اعلام کنند.
مادر کودک دبستانی

نرخ نان در نانوایی‌های آزاد‌پز اعلام شود
برای تهیه اندکی آرد به چندین نانوایی مراجعه کردم، اما به دلیل الکترونیکی شدن خرید نان هیچکدام از آن‌ها اجازه فروش حتی یکی دو کیلو آرد به مشتریان را نداشتند، اما نانوایی‌های آزاد‌پز همان مقدار آرد را به ۲ برابر قیمت می‌فروشند. از اتحادیه نانوایان انتظار می‌رود که بر قیمت فروش نانوایی‌های آزاد‌پز نظارت بیشتری داشته باشند و برای آن‌ها هم نرخ معینی را در نظر بگیرند.
مشتری نانوایی‌های آزاد‌پز

از دستاوردهای طرح غدیر به خوبی حفاظت شود
خبر تامین آب مورد نیاز مردم خوزستان و حل مشکل هموطنان عزیزمان در جنوب کشور، بسیار خوشحال‌کننده است و با توجه به خشکسالی‌ها و کمبود آب در کشور، اجرای این طرح عظیم و پرهزینه باید استمرار داشته باشد، زیرا در صورت مدیریت‌های غیرکارشناسی باید شاهد تکرار تنش‌های آبی در بسیاری از شهرها و روستاهای خوزستان و کشور باشیم. مصرف درست و عدم استفاده از آب سالم و قابل آشامیدن طرح غدیر برای باغ‌ها و تولید محصولات کشاورزی باید در دست بررسی کارشناسان قرار گیرد تا از اجرای طرح غدیر بیشترین منافع به دست آید.
هموطن

پاسخ شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران درباره قیمت بلیت قطارهای تهران ـ  مشهد
با سلام و احترام، با عنایت به پیام مردمی مندرج در روزنامه وزین اطلاعات مورخه ۵ر۶ر۱۴۰۱ با موضوع «قیمت بلیت قطارهای تهران ـ  مشهد کاهش یابد»، به اطلاع می‌رساند: شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران همواره ارائه خدمات مطلوب به مسافران عزیز را در صدر وظایف خود می‌‌داند و به عنوان حمل و نقل ایمن و ارزان، مورد توجه مسافران قرار دارد: قابل ذکر است که قیمت بلیت قطارهای مسافری مسیر تهران ـ مشهد، از اتوبوس ارزانتر است، به استثنای قطارهای ۵ ستاره که حدود ۷ درصد قطارها را شامل می‌شود.
صادق سکری ـ مدیرکل روابط عمومی

نسخه مناسب چاپ