غبارروبی ضریح مطهر حضرت معصومه(س) توسط خبرنگاران
 

قم ـ خبرنگار اطلاعات: ضریح مطهر حضرت معصومه(س) توسط اصحاب رسانه غبارروبی شد.

آیت‌الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در ابتدای این مراسم، پاسداشت خون شهیدان را از وظایف خبرنگاران دانست و افزود: این قشر باید با پاسداری از خون شهدای خبرنگار از جمله شهید صارمی به رسالت خود عمل کنند و همچنین مسئولان هم باید قدر خبرنگاران را بدانند.

وی خبرنگار را به هُدهُد حضرت سلیمان تشبیه کرده و گفت:‌ خبرنگار باید خبر کاربردی ارائه دهد و از هیچ مسئولی هراسی نداشته باشد.

سعیدی ادامه داد: خبرنگاران باید اخبار را با دقت و سرعت دراختیار مردم قرار بدهند،‌ خبرها باید از صحت زیادی برخوردار باشند و انتشار خبرهای دروغ از ویژگی‌های یک خبرنگار بد است.

سپس خبرنگاران و عکاسان حاضر در این مراسم با دستمال‌های معطر به گلاب، ضریح مطهر حضرت معصومه(س) را غبارروبی و خادمان این مکان مقدس نیز با گلاب ناب آن را عطرافشانی کردند.

در ادامه غبارروبی در صحن بالاسر حضرت معصومه(س)،‌ خبرنگاران به صورت گروهی غبار از جان و دل خود را با اشک دیده شستشو دادند.

غبارروبی از مساجد و بقاع متبرکه یکی از سنت‌های اسلامی است که در حرم کریمه اهل بیت(س) نیز این سنت به صورت منظم و در قالب گروه‌های مختلف مردمی و از جمله خبرنگاران برگزار می‌شود.

نسخه مناسب چاپ