بهره برداری از نخستین انبار هوشمند تملیکی کشور در خوزستان
 

سرویس خبر:نخستین انبار هوشمند تملیکی در مراسمی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در خوزستان به بهره برداری رسید.
سید احسان خاندوزی در آیین بهره‌برداری از این انبار هوشمند که به نام شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده است، گفت: این انبار در قالب ۴ سوله مجهز با امکان بازیابی سریع کالاهای کشور و فرسوده نشدن کالاها، برای نخستین بار در کشور بهره‌برداری می شود که افتتاح این انبار آغاز نسل نو نظام انبارداری و نگهداری کالاها در حوزه سازمان اموال تملیکی کشور به شمار می‌رود که نقطه شروع آن در خوزستان است.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه بزرگترین و بالاترین ارزش مربوط به کالاهایی که طی ۴ تا ۵ سال گذشته در انبار تملیکی نگهداری شده و صدور حکم آن ها به طول انجامیده است تعیین تکلیف شد، ادامه داد: این کالاها شامل ۱۰۶۲ دستگاه خودرو خارجی است که با همکاری دستگاه قضا احکام آن ها صادر شد و تا مهر امسال برای همه مردم به مزایده همگانی گذاشته می شود.
خاندوزی گفت: امروز که نسل جدید انبارداری کالا در خوزستان را گرامی می‌داریم باید کمک کنیم ابتدا تسهیل چرخه تجارت برای ما کالای متروکه ایجاد نکند و دوم اگر به دلایلی مدتی کالا نگهداری شود، شان امانتداری با بهترین و کم هزینه ترین روش و به صورت شفاف انجام شود.وی ادامه داد: امروز قوه قضائیه به عنوان رکن تعیین تکلیف احکام قضایی و تعزیراتی همکاری خوبی با دولت شروع کرده که با همت برخی مسئولان در حوزه اداری این مهم محقق شده است.
وی با بیان اینکه وزارت اقتصاد و دارایی وظیفه اصلی خود را تسهیلگری برای کسب و کار ، تولیدکنندگان و مردم می‌داند، افزود: برای این که کسب و کار و تولید به آسانی محقق شود و شغل و چرخه تجارت به حرکت درآید وظیفه این وزارتخانه ، امانتداری دارایی‌های ملت است.
خاندوزی همچنین گفت: بیش از ۵۰هزار میلیارد ریال عوارض آلایندگی شرکت‌های نفتی معوقه از ۱۰سال گذشته، با پیگیری رئیس جمهوری وصول و به حساب شهرداری‌های خوزستان واریز می‌شود.
بنا به این گزارش مساحت انبار اموال تملیکی شهید سلیمانی خوزستان حدود ۱۴هزار مترمربع است که در ۴ سوله ساخته شده است.
این انبار با هدف حفظ سلامت و یکپارچه‌سازی نگهداری کالاها و با اعتبار ۷۱۰میلیارد ریال از محل بودجه سازمان اموال تملیکی و وزارت اقتصاد و دارایی خریداری و با تجهیز، قفسه بندی و هوشمندسازی آن بهره‌برداری شده است.
با افتتاح این انبار جدید، انبارهای قدیمی اموال تملیکی غیر از یکی از آن ها که برای تخلیه کالا در نظر گرفته شده است، جمع آوری خواهند شد.
گفتنی است با تاکید رئیس قوه قضائیه در خصوص لزوم تسریع در تعیین تکلیف اموال موجود در انبارهای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، امسال ۲ فقره حراج کالای موجود در این انبارها برگزار شد که در نخستین فقره ۸ میلیارد ریال و و در مرحله دوم ۳۳میلیارد ریال کالا به فروش رفت

نسخه مناسب چاپ