آغاز مرحله عملیاتی رزمایش «اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش» از امروز
سرویس خبر: سخنگوی رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش گفت: واحدها و یگان‌های عملیاتی رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نزاجا در کمترین زمان ممکن پس از ورود به منطقه‌ عمومی نصرآباد اصفهان ،استقرار یافتند.
امیر کریم چشک در تشریح استقرار یگان‌ها در منطقه عمومی این رزمایش افزود: واحدها و یگان‌های عملیاتی این نیرو دیروز در منطقه‌ نصرآباد گسترش یافتند و پس از اسقرار در مواضع طرح‌ریزی‌ شده، به تمرین اجرای رزمایش پرداختند.
وی تاکید کرد: دیروز و در نخستین روز این رزمایش ۲ روزه واحدهای پیاده، زرهی، توپخانه، ایستگاه‌های سیار پهپاد و جنگ الکترونیک نیروی زمینی در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان مستقر شدند و موضع عملیاتی گرفتند.
چشک با بیان این که تمامی تجهیزات و ادوات زرهی، نفربرها، توپ‌ها و تجهیزات مهندسی از ۸ استان کشور در کمتر از ۴۸ ساعت وارد منطقه عمومی رزمایش شد، افزود: تمامی ادوات به وسیله کشنده‌های سنگین و فوق سنگین ساخت کارخانجات نیروی زمینی ارتش و صنایع داخلی کشور جا به جا و وارد منطقه عمومی رزمایش شده‌ است.
سخنگوی رزمایش به آماده‌سازی منطقه عمومی رزمایش برای اجرای عملیات اشاره کرد و افزود: یگان‌های مهندسی نیروی زمینی ارتش از یک ماه قبل در منطقه حضور یافتند و با اقداماتی نظیر جاده‌سازی، پل‌گذاری، رفع موانع طبیعی، اجرای تاکتیک زمین مسلح همچون حفر کانال ، بسترهای لازم برای برگزاری و اجرای عملیات ویژه در این رزمایش ایجاد کردند .
چشک ادامه داد: رزمایش اقتدار ۱۴۰۱نیروی زمینی ارتش با هدف ارزیابی و ارتقای میزان توان و آمادگی رزمی یگان‌های نیروی زمینی ارتش در مقابله با تهدیدات نوین برگزار می‌شود.
بنا به این گزارش رزمایش نزاجا از دیشب وارد مرحله عملیاتی شد.

نسخه مناسب چاپ