نیاز تهران به ۱۰ هزار ظرفیت جدید برای نگهداری معتادان متجاهر
سرویس حوادث: رئیس پلیس پایتخت با اشاره به لزوم ایجاد فضای جدید برای مدیریت جمع آوری معتادان متجاهر گفت: پلیس نیازمند ۸ تا ۱۰هزار ظرفیت جدید برای نگهداری و مدیریت معتادان متجاهر است.
سردار حسین رحیمی با اشاره به آخرین وضعیت معتادان متجاهر و برنامه پلیس برای مدیریت این موضوع گفت:اکنون بیش از ۸ هزار معتاد متجاهر در شهر تهران وجود دارند که ۱۱هزار نفر از آن ها در مراکز ماده ۱۶هستند. ما نیازمند ۸ تا ۱۰هزار ظرفیت جدید برای نگهداری این افراد هستیم. شهرداری و استانداری در حال تلاش هستند تا این فضا را ایجاد کنند.وی در ادامه با اشاره به موضوع استفاده از سگ‌های موادیاب توسط پلیس برای موضوعات مرتبط با کشف مواد مخدر اظهار داشت: پلیس برای مبارزه با مواد مخدر از واحد سگ‌های موادیاب هم استفاده می کند. واحد سگ‌های موادیاب یک واحد بسیار قدرتمند در پلیس مبارزه با مواد مخدر است که در سراسر کشور از جمله تهران فعالیت می‌کند. این واحد که به عنوان سپکا (سگ پلیس کارآزموده) شناخته می‌شود، خدمات را به همه پلیس‌ها در سراسر کشور ارائه می کند.
رحیمی همچنین در واکنش به طرح مدیریت شهری برای دریافت عوارض بر اساس شلوغی و خلوتی مناطق و آلودگی هوای منطقه مذکور تاکید کرد: اگر چنین طرحی وجود داشته باشد باید در کمیسیون‌های مختلف که یکی از اعضای آن پلیس است مورد بحث گذاشته شود و پس از بررسی نظر تخصصی پلیس درباره آن اعلام خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ