اخبار خارجی
 

سرمربی چلسی برکنار شد
سرمربی آلمانی و موفق چلسی بعد از کسب نتایج نه‌چندان خوب در ابتدای این فصل از سمت خود برکنار شد.
به گزارش ایرنا، باشگاه چلسی در اقدامی عجیب، توماس توخل سرمربی آلمانی خود را اخراج کرد تا او بعد از دومنیکو تدسکو، دومین قربانی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا نام بگیرد. این سرمربی ۴۹ ساله در سال ۲۰۲۱ جایگزین فرانک لمپارد شد و توانست چلسی را از بحران نجات دهد. او در این مدت یکصد مرتبه روی نیمکت آبی‌های لندن نشست و ۶۰ پیروزی، ۲۴ تساوی و ۱۶ باخت عایدش شد. او با چلسی فاتح لیگ قهرمانان اروپای ۲۰۲۱ شد و سپس در سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه‌های جهان نیز به عنوان نخست دست یافت. سه نایب قهرمانی در جام اتحادیه و جام حذفی انگلیس هم برای توخل بر جای ماند.
چلسی با وجود هزینه‌های زیادی که در زمان ریاست تاد بولی انجام داد، فصل را خوب شروع نکرد. آنها بعد از گذشت ۶ هفته در لیگ برتر با متحمل شدن ۲ باخت، کسب سه پیروزی و یک تساوی در رده ششم جدول جای گرفتند و در لیگ قهرمانان نیز باخت دور از انتظار یک بر صفر را در خانه دیناموزاگرب کرواسی تجربه کردند تا نهایتا مرد آلمانی پست خود را از دست بدهد.

آنچلوتی: آسیب دیدگی بنزما نگران کننده نیست
سرمربی رئال مادرید بعد از پیروزی برابر سلتیک درباره آسیب دیدگی بنزما صحبت کرد. او از عملکرد ادن هازارد در این بازی ابراز رضایت کرد.
به گزارش ایسنا، رئال مادرید فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی آغاز کرد و در دیدار برابر سلتیک با سه گل به پیروزی دست پیدا کرد.
آسیب دیدگی کریم بنزما هواداران رئال را به شدت نگران کرد. کاپیتان رئال در دقیقه ۳۰ نتوانست به بازی ادامه دهد و جای خود را به ادن هازارد داد. کارلو آنچلوتی درباره آسیب دیدگی بنزما گفت: بررسی اولیه نشان می‌دهد که آسیب دیدگی بنزما خطرناک و نگران کننده نیست با این حال باید تا ۲۴ ساعت صبر کرد تا نتیجه نهایی آن مشخص شود. به نظرم تنها یک درد جزئی است و نباید در این زمینه نگران بود.
ادن هازارد که در این بازی جایگزین کریم بنزما شد موفق به گلزنی شد. آنچلوتی درباره هازارد گفت: هازارد سرنوشت ساز ظاهر شد و از عملکرد او راضی هستم.

نسخه مناسب چاپ