ایجاد ۳۰ هزار شغل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان امسال
تا پایان سال ۳۰ هزار شغل و در سال آینده ۱۰۰ هزار شغل در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به طور مستقیم ایجاد خواهد شد.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با ایرنا تصریح کرد: وزارت ارتباطات قصد دارد فارغ التحصیلان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را جذب کند تا این افراد بتوانند اشتغال های غیرمستقیم ایجاد کنند.

وی درباره برنامه های این وزارتخانه برای حمایت از فعالیت های بخش خصوصی گفت: اعتقاد داریم در این حوزه شرکت های دانش بنیان بسیاری تاسیس شده و هم در حال تاسیس هستند که ما باید تسهیلاتی را ایجاد کنیم تا صادرات محصولات الکترونیک و نرم افزاری رونق پیدا کند.

واعظی تصریح کرد: برای شرکت های دانش بنیانی که سرمایه کافی برای فعالیت ندارند، صندوقی برای این منظور در وزارت ارتباطات تاسیس شده است.

وی اضافه کرد: گروه ها و شرکت های دانش بنیان اگر طرح ها و برنامه های خود را ارائه دهند، این وزارتخانه آمادگی دارد تا به این شرکت ها وام و کمک های مالی اختصاص دهد.وزیر ارتباطات درباره سقف تسهیلات پروژه های شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: سقف تسهیلات به اجرای پروژه ها بستگی دارد، ضمن آنکه

طرح ها درشورایی مورد بررسی قرار می گیرند و براین اساس میزان تسهیلات اختصاصی مشخص می شود.به گفته وی، هدف وزارت ارتباطات ارائه کمک ها به متخصصان و فارغ التحصیلان این حوزه است تا آنها بتوانند فعالیت ها و برنامه های مناسب و قابل قبولی را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام دهند.

از سوی دیگر، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران هم اظهار داشت:درآمدهای حوزه فناوری ارتباطات کشور از ۵ر۳ درصد تولید ناخالص داخلی گذر کرده است و در صورت اجرای نسل سوم، این رقم به چهار یا پنج درصد تولید ناخالص داخلی افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ما، نصرالله جهانگرد که در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل قدیم و جدید شرکت مخابرات ایران سخن می گفت،افزود: ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یک صنعت پیشرو در جهان شناخته می شود و پس از گذشت سه نسل هنوز هم در زمینه مسائل بین المللی این حوزه، یک دهه از این

صنعت عقب مانده ایم.معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: تلاش ها و مراودات ما در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آثار بزرگ و مثبتی در اقتصاد ملی دارد و با ارائه سبدهای جدید سرویس های مورد نیاز، باید بیش از پیش در خدمت مردم کشورمان باشیم.

احتمال واگذاری مجوز نسل ۳ موبایل به مخابرات در شهریور

مدیرعامل جدید شرکت مخابرات ایران هم در حاشیه این مراسم گفت: به احتمال زیاد مجوز نسل ۳ موبایل در شهریور به مخابرات واگذار خواهد شد.

به گزارش فارس، کاظم ابراهیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توانایی و آمادگی رفع ۱۰۰ درصد نیازها و درخواست‌های مردم از شرکت مخابرات وجود دارد و با برنامه‌ریزی مدون و تامین نقدینگی لازم این امر محقق می‌شود.

وی در مورد تعرفه مکالمات تلفن ثابت و همراه، گفت: تعرفه و نرخ های مخابراتی توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اپراتورها ابلاغ می‌شود و تعرفه‌ای که در حال حاضر از سوی مخابرات برای مشترکان اجرا می شود،

اخیرا تصویب و ابلاغ شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ادامه داد: قرار است این تعرفه‌ها برای ۶ ماه اجرایی شود و پس از آن باز هم تعرفه‌ها بررسی شود. در نیمه دوم سال جاری پیشنهاد اصلاح و تعدیل تعرفه‌ها را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه خواهیم داد.وی افزود: منظور از تعدیل تعرفه‌ها کاهش نیست؛ تعرفه ها باید به گونه ای باشد که برای تمامی اقشار جامعه عدالت رعایت شود و براین اساس مخابرات درصدد ارائه بسته‌های تعرفه‌ای خواهد بود که نیاز تمامی اقشار را تامین کند.

نسخه مناسب چاپ