اختصاص ۱۰ درصد تسهیلات مصوب سفر رئیس‌جمهوری به استان گلستان برای اشتغال دانش بنیان‏
گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار گلستان گفت: تعامل خوبی با نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات استان و برداشتن گام‌های بلند در جریان است و در انتصابات از مشورت‌های تمامی عناصر تاثیرگذار استفاده می‌شود و این تعامل برای رفتن به سوی توسعه و‌پیشرفت استان در همه ابعاد است‎.
‎علی محمد زنگانه در نشست خبری افزود: پیشرفت چند جانبه مد نظر است و اگرچه موضوعات اقتصادی و اجتماعی اولویت هستند، اما موجب غفلت از باقی موضوعات نمی‌شود و در حوزه فرهنگی و تکمیل مجتمع‌های فرهنگی ۱۸۰ میلیارد تومان در سفر رئیس‌جمهوری به استان گلستان دیده و ورزش و جوانان مورد توجه قرار گرفت و ۱۵۰ میلیارد تومان فقط برای ورزشگاه ۶ هزار نفری گرگان مصوبه اخذ شد‏‎.
‎وی در خصوص نهصت ملی مسکن گفت: تعهد ما در این طرح ساخت ۹۴ هزار واحد مسکونی در ۴ سال است که تا‌کنون نزدیک به ۹۰ هزار نفر برای آن ثبت نام کرده‌اند و نیازمند ۱۸۰۰ هکتار زمین هستیم، با توجه به این که در استان‌های شمالی اراضی کشاورزی و مرغوب است، تغییر کاربری آن‌ها مشکل است و با پیچیدگی‌هایی روبرو هستیم، اما با اقدامات انجام شده در حوزه مسکن روستایی ۲۸ هزار واحد تعهد داشتیم که ۶۰ درصد زمین آن‌ها تامین شده است و با استفاده از کمیته فرعی مسکن اراضی تحت تملک دستگاه‌ها را شناسایی کرده‌ایم و همه می‌توانند با سوت زنی نسبت به اعلام اراضی مازاد دستگاه‌ها اقدام کنند، تا مراحل تحویل آن‌ها به اداره کل راه و شهرسازی گلستان انجام گیرد‏‎.
‎وی افزود: دولت اشتغال جوانان را مورد توجه قرار داده و از ۱۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب سفر رئیس‌جمهوری، ۱۰ درصد به اشتغال دانش بنیان اختصاص یافته و ۱۷۵۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات دولت برای ازدواج جوانان است‎.
‎زنگانه در خصوص پالایشگاه پتروشیمی ‌گفت: در سفر رئیس قوه قضائیه اختیارات کامل در خصوص پالایشگاه پتروشیمی گلستان به رئیس کل دادگستری استان تفویض شد و تا‌کنون ۱۱ گام از ۱۲ گام حل مشکلات پتروشیمی برداشته شده است و با پرداخت بدهی پتروشیمی گلستان به شرکت پتروشیمی ایران و معرفی بزرگترین هلدینگ این حوزه، امیدواریم هر چه زودتر فاز اجرایی آن آغاز شود‏‎.
‎وی افزود: خوشبختانه بازار میگوی استان گلستان بسیار خوب است و خریداران زیادی دارد و به شدت دنبال جذب کشورهای دیگر برای صادرات میگو هستیم که در این زمینه فاز ۶ هزار هکتاری مجتمع پرورش میگو گمیشان بر محوریت اشتغال بومیان و گلستانی‌ها در سفر رئیس‌جمهوری تاکید شد و بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان مصوبه به آن اختصاص یافت و مجتمع ۵۰۰ هکتاری ماهیان خاویاری نیز در کنار مجتمع پرورش میگو مورد توجه قرار گرفته است‎.
‎استاندار گلستان با بیان این که این استان روزگاری قطب پرورش خاویار و ماهیان خاویاری بوده است، گفت: متأسفانه به دلیل مشکلات خلیج گرگان که حکم رحم دریای خزر را دارد، اکنون تولیدات استان به شدت کاهش یافته است‎.
‎زنگانه اظهارداشت: در سفر رئیس‌جمهوری منابع خوبی برای بیمارستان‌ها در نظر گرفته شد، به طوری که ۱۵۰ میلیارد تومان برای بیمارستان گالیکش تصویب شد، پروژه بیمارستان گمیشان فعال است و بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای جایگزین بیمارستان ۵ آذر تصویب شده است‎.
‎وی ادامه داد: پروژه گردشگری و طبیعت گردی جزیره آشوراده علیرغم تمامی اراده‌هایی که مانع انجام آن می‌شوند، با قدرت و قوت هر چه بیشتر در حال انجام است و تاکنون جاده دسترسی در سایت پشتیبان با کسب و رعایت تمامی مجوزهای زیست محیطی احداث شده است و همچنین در سایت ۱۳۸ هکتاری پشتیبان و ۲۲ هکتاری داخل جزیره نیازمند توان مالی سرمایه گذاران هستیم و در عین حال از ظرفیت تغییر کاربری فضاهای موجود نیز استفاده خواهیم کرد‎.

نسخه مناسب چاپ