کوتاه فرهنگی- آموزشی
محمدمهدی عسگرپور رئیس هیأت مدیره خانه سینما شد
محمدمهدی عسگرپور در اولین جلسه هیأت مدیره خانه سینما به عنوان رئیس هیأت مدیره این نهاد صنفی انتخاب شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی هیأت مدیره خانه سینما اعلام کرد: انتخابات داخلی هیأت مدیره پس از برگزاری مجمع عمومی ۹ شهریور برگزار شد. در اولین جلسه هیأت مدیره خانه سینما که در تاریخ ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۱ برگزار شد، اعضای هیأت مدیره پس از بحث و گفتگو درباره اولویت‌ها، نیازها و برنامه‌های پیش بینی شده، به اتفاق آرا محمدمهدی عسگرپور را به عنوان رئیس هیات مدیره دوره شانزدهم خانه سینما انتخاب کردند. طی این جلسه علی لقمانی به عنوان نایب رئیس، رسول صدرعاملی به عنوان سخنگو و مسعود امینی تیرانی به عنوان دبیر هیأت مدیره برگزیده شدند.
عدم نصب دستگاه کارتخوان در صدر تخلف پزشکان
رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور گفت: تهران در صدر تخلف پزشکان برای عدم نصب کارتخوان در مطب های پزشکی است و در مراکز شهرستانها تخلفی دیده نشده است.
به گزارش ایرنا، محمد رئیس زاده گفت: سازمان نظام پزشکی کشور همواره به پزشکان توصیه می کند بر اساس قانون، دستگاه کارتخوان در مراکز درمانی بویژه مطب ها نصب کنند تا بیمار دچار سردرگمی برای پرداخت هزینه های درمانی نشود. وی تصریح کرد: عدم استفاده برخی از پزشکان از دستگاه کارتخوان و اجبار به بیمار برای پرداخت نقدی یا کارت به کارت هزینه خدمات پزشکی، تخلف بوده و این مسئله در هیات های انتظامی سازمان نظام پزشکی بررسی و برخورد می شود. رئیس زاده با بیان اینکه در تهران بیشترین شکایت ها در مورد عدم استفاده از دستگاه کارتخوان در مطب ها وجود دارد، تصریح کرد: پرداخت هزینه خدمات پزشکی از کارت به کارت تخلف است و اکنون پرونده هایی در این زمینه در هیات های انتظامی سازمان نظام پزشکی موجود بوده که در حال رسیدگی است.
افزایش تراکم دانش آموزی در غرب تهران به ۳۱ نفر
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: میانگین تراکم دانش آموزی در غرب تهران به ۳۱ نفر رسیده است. به گزارش خبرنگار مهر، مسعود بهرامی از تمهیدات و برنامه ریزی‌های سازمان نوسازی مدارس برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: در پی افزایش فضاهای آموزشی جدید هستیم و تلاش داریم تا سال تحصیلی جدید را با وضعیت مطلوب‌تری آغاز کنیم. مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: تراکم دانش آموزی در شهرستان‌های قدس، شهریار اسلامشهر و بهارستان افزایش یافته و نسبت تراکم دانش آموزان در غرب استان تهران نسبت به شرق این استان بیشتر است.
تندیس‌ها و جوایززنده ‌یاد رسول ملاقلی‌پور به موزه سینما اهدا شد
سیمرغ‌ها، تندیس‌ها و جوایز زنده یاد رسول ملاقلی پور به گنجینه موزه سینما اضافه شد.
به گزارش روابط عمومی موزه سینما، به مناسبت زادروز زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور تعدادی از سیمرغ‌ها، تندیس‌ها و جوایز وی توسط فرزند این هنرمند فقید سینما علی ملاقلی پور به موزه سینمای ایران اهدا شد. برخی از تندیس‌ها و جوایز عبارتند از: سیمرغ هفدهمین جشنواره فیلم فجر برای کارگردانی فیلم «هیوا» در سال ۱۳۷۷، تندیس چهاردهمین جشنواره فیلم فجر در بخش دفاع مقدس برای فیلم «سفر به چزابه» در سال ۱۳۷۴، تندیس حافظ (جشن دنیای تصویر) برای فیلم «سفر به چزابه» در سال ۱۳۸۰، تندیس افتخاری نکوداشت جشنواره فیلم شهر برای یک عمر فعالیت هنری زنده یاد رسول ملاقلی پور در سال ۱۳۹۴. این جوایز و یادگاری‌ها در ویترین زنده یاد رسول ملاقلی پور به نمایش درخواهد آمد. زنده یاد رسول ملاقلی پور ۱۷ شهریور ۱۳۳۴ در تهران چشم به جهان گشود و ۱۵ اسفندماه ۱۳۸۵ چشم از جهان فروبست.
اعمال رتبه بندی جاماندگان پس ازآزمون تأیید صلاحیت‌ معلمان
وزیر آموزش و پرورش گفت: فکر می‌کنم که اوایل مهرماه آزمون تأیید صلاحیت‌ها برگزار شود و بلافاصله هم پس از آزمون، رتبه بندی برای همکاران جامانده اعمال خواهد شد.
یوسف نوری در گفت‌گو با مهر در پاسخ به این سئوال که جاماندگان از رتبه بندی از جمله فرهنگیان طرح مهرآفرین و قرارداد کار معین از چه زمانی مشمول قانون رتبه بندی خواهد شد، گفت: تاکنون ۸۱۰ هزار نفر شامل قانون رتبه بندی معلمان شدند و تعداد کمی از همکاران ما که همکاران زحمتکش و بسیار شایسته ای هم هستند فعلاً از رتبه بندی محروم ماندند در حال تلاش هستیم تا هم از جهت حقوقی و هم به لحاظ کاری مشکل شأن را به را برطرف کنیم. نوری با بیان اینکه بسیاری از این معلمان آزمون ورودی ندادند؛ گفت: قانون هم تعیین کرده است که برای اینکه هر فرهنگی مشمول رتبه بندی باشد آزمون الزامی است؛ این آزمون به زودی از آنها گرفته خواهد شد و وارد چرخه کارشان خواهند شد و مشکلی وجود ندارد. وزیر آموزش و پرورش در خصوص زمان برگزاری آزمون و پیوستن جاماندگان به رتبه بندی گفت: من در ابتدا توصیه کرده بودم که این آزمون تا پایان شهریور گرفته شود اما دوستان نظرشان این بود که ممکن است فرصت آمادگی برای آزمون را همکاران نداشته باشند؛ فکر می‌کنم که اوایل مهرماه آزمون رتبه بندی برگزار شود و بلافاصله هم پس از آزمون، رتبه بندی برای این همکاران اعمال خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ