سخنگوی وزارت خارجه:
جزایر سه گانه جز و لاینفک و ابدی خاک ایران است
سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اتهام های بی اساس وارده در بیانیه پایانی نشست ۱۵۳وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس، جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را جزو لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران دانست.
ناصرکنعانی، نقش سیاست‌های مخرب و فتنه انگیزانه آمریکا و رژیم صهیونیستی و اشتباه محاسباتی بعضی از کشور‌های منطقه در باز کردن پای بیگانگان به معادلات امنیتی منطقه را از مهمترین عوامل بی ثباتی در منطقه دانست و افزود: جای تأسف است که برخی از کشور‌های عضو شورا به جای مسئولیت پذیری و اصلاح سیاست‌های ناکارآمد و شکست خورده، بر فرافکنی و بیان حرف‌های تکراری و ملال آور اصرار می‌ورزند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران همانگونه که همواره تاکید کرده، معتقد است همکاری و چارچوب‌های منطقه‌ای بدون حضور بیگانگان، بهترین روش برای رفع مشکلات، تقویت و تعمیق روابط بین همسایگان و تأمین ثبات و امنیت مشترک در منطقه است.
کنعانی از بازگشت و ازسرگیری فعالیت سفرای دولت کویت و دولت امارات متحده عربی در تهران و استمرار گفتگو‌ها با عربستان استقبال کرد و گفت:جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته بر لزوم اتخاذ رویکرد همکاری محور از سوی همه کشور‌های منطقه برای دستیابی به امنیت، ثبات و صلح در منطقه خلیج فارس تاکید دارد.
سخنگوی دستگاه سیاست خارجی با تاکید بر ضرورت اقدام برخی کشور‌های منطقه در اصلاح رفتار‌های متناقض خود اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس نگاه راهبردی و سیاست اصولی خود، همواره بهترین راهکار حل مسائل و مشکلات منطقه را تعامل و همکاری با همسایگان دانسته و از ابتکار‌های مثبت و سازنده در توسعه مناسبات دوجانبه و منطقه‌ای استقبال می‌کند.

نسخه مناسب چاپ