چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز شنبه ۲۰ شهریورماه ۱۳۶۱ (برابر با ۲۲ ذیقعده ۱۴۰۲، ۱۱ سپتامبر ۱۹۸۲) نقل شده است
رفسنجانی: تا روزی که بخواهیم خلیج‌فارس امن باشد امن است
در طول هفته جنگ، مردم باید طوری عمل کنند که نشان دهند جنگ آنها را خسته‌ نکرده و رزمندگان را تشویق کنند.
نماینده امام در شورای عالی دفاع در پایان جلسه پنجشنبه‌شب این شورا، ضمن اظهار این مطلب از مسئولین برگزاری مراسم هفته جنگ خواست مردم را در جریان مسائل جنگ و حواشی آن و توطئه‌های تبلیغاتی دشمن قرار دهند.
در پایان این جلسه آقای هاشمی رفسنجانی طی گفتگویی پیرامون مسائل مطروحه در این جلسه گفت: امشب گزارشی از وضع جبهه‌های جنوب و غرب به جلسه ارائه شد.
آقای رفسنجانی در پاسخ سوالی پیرامون ادامه تبلیغات رسانه‌های گروهی غرب، مبنی بر ناامن بودن تنگه هرمز با اشاره به اهداف ضد اسلامی و مرحله‌ای امپریالیسم در رابطه با جنگ گفت: در این مرحله آنها موفق نشدند، می‌خواستند صدور نفت ما را متوقف کنند که خوشبختانه هم با حرکت سریع نیروهای دفاعی ما در منطقه و هم با اعلام به جایی که شرکت بیمه کرد و کارهای دیگری که شد، توانستیم ثابت کنیم که در اطراف جزیره خارک امنیت کامل وجود دارد و الان کشتی‌ها می‌آیند و نفتشان را می‌گیرند و می‌روند و خود آنها می‌دانند که امنیت خلیج‌فارس در دست ماست و تا روزی که بخواهیم خلیج‌فارس امن باشد، امن است و اگر روزی مصلحت ندیدیم که امن باشد، امن نخواهد بود.

دادگاه قطب‌زاده و همدستانش و وارد شور شد
دادگاه انقلاب اسلامی ارتش پس از استماع آخرین دفاعیات شش تن از اعضای گروه قطب‌زاده پنجشنبه به کار خود پایان داد و جهت صدور رای درباره صادق قطب‌زاده و ۱۲ تن از همدستانش وارد شور شد. در صفحه ۱۱ امروز مشروح مذاکرات دادگاه همدستان قطب‌زاده (جلسه ماقبل آخر) چاپ شده و آنچه در پی آمده، مذاکرات آخرین جلسه است که پریروز «پنجشنبه» برگزار شده است.
روز پنجشنبه دادگاه به ریاست حجت‌الاسلام ری‌شهری حاکم شرع و رئیس دادگاه‌های انقلاب ارتش دفاعیات مسعود ریاضی کرمانشاهی و شاهپور پژوهنده دو تن از متهمین طرح براندازی رژیم جمهوری اسلامی ایران را شنید.
در این جلسه رئیس دادگاه از مسعود ریاضی خواست با توجه به متن کیفرخواست از خود دفاع کند. مسعود ریاضی دبیر بازنشسته آموزش و پرورش، پس از معرفی خود گفت: من قبل از انقلاب جمعاً ۸۲ بار بر اثر فعالیت‌های سیاسی در رژیم منحوس پهلوی بازداشت موقت شده‌ام که ۶ بار علت بازداشت مرا سوء‌تفاهم ذکر کرده‌اند…

ذخایر ارزی ما افزایش یافته است
دکتر محسن نوربخش رئیس کل بانک مرکزی ایران که به‌منظور شرکت در اجلاس هیات‌مدیره کمپانی گروه پ به آلمان فدرال سفر کرده است روز گذشته طی مصاحبه‌ای اوضاع اقتصادی را مطلوب توصیف کرد. به گزارش نماینده خبرگزاری جمهوری اسلامی دربن دکتر نوربخش در مورد تصمیم ایران راجع به سهام کروپ گفت: ایران به هیچ وجه قصد فروش سهام خودرو گروپ و بابکوک ندارد زیرا این سرمایه‌گذاری‌ها فعلا سود آورند. وی در زمینه ذخایر ارزی ایران گفت: در نتیجه سیاست‌‌های درست دولت ایران نه تنها ذخایر ارزی ما ثابت مانده بلکه افزایش نیز یافته است.

سریال جدید «عزالدین قسام» از تلویزیون پخش می‌شود
در پی پخش سریال جزیره اسرارآمیز، شبکه سراسری سیمای جمهوری اسلامی ایران از این هفته اقدام به نمایش سریال جدید دیگری تحت عنوان «عزالدین قسام» می‌نماید. این سریال محصول مشترک سوریه و قطر است و کارگردانی آن را «حیثم حقی» بر عهده داشته است. این مجموعه جدید، سرگذشت و مبارزات شیخ عزالدین قسام مبارز سوری را که با اشغالگران فرانسوی مبارزه می‌کرد، به نمایش درمی‌آورد.

code

نسخه مناسب چاپ