موضع باخ درباره المپیک پاریس
 

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در نشستی درباره مهمترین اتفاقت ورزشی و بازی‌های المپیک صحبت کرد.
به گزارش ایسنا، جلسه هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک برگزار شد و توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک نشستی با خبرنگاران داشت.
کمیته بین المللی المپیک (IOC) دلیلی برای وحشت از بحران مالی و اقتصادی جهانی ندارد. خبرگزاری فرانسه پیش‌تر گزارش داده بود که برگزارکنندگان بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس برای آماده سازی با مشکلات مالی روبرو هستند.
باخ گفت: IOC هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد، ما بحران مالی و اقتصادی جهانی را کاملاً آرام ارزیابی می کنیم. مطمئن هستیم که از نظر مالی پایدار خواهیم ماند و می توانیم همانطور که در برنامه هایمان پیش بینی شده به ورزشکاران کمک کنیم.
باخ در ادامه گفت: ما مسائل امنیتی را به دقت برای المپیک در نظر گرفتیم. ما به اثربخشی سرویس‌های امنیتی فرانسه کاملاً اطمینان داریم و می‌دانیم آنها از حوادثی که در جریان فینال لیگ قهرمانان اروپا بین رئال مادرید و لیورپول رخ داد درس خوبی گرفته‌اند.
مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک در مرکز شهر برگزار می شود و پیش بینی می شود در طول رژه تیم ها، ورزشکاران با قایق در رودخانه سن حرکت کنند.
باخ گفت: من در حال حاضر مشتاقانه منتظر هستم که ببینم چگونه ورزشکاران از این لحظه باشکوه در مراسم افتتاحیه لذت می‌برند. این تجربه المپیک بی نظیر خواهد بود، هیچ‌کس افتتاحیه در کنار رودخانه را فراموش نخواهد کرد که طی آن ۶۰ هزار هوادار از ورزشکاران استقبال خواهند کرد.
پیش از سخنان باخ،‌ مارک آدامز سخنگوی کمیته بین‌المللی المپیک به خبرنگاران گفت: هیات اجرایی به طور مداوم اوضاع را رصد می کند، باید به یاد داشته باشیم که کمیته بین المللی المپیک از یک سو در مورد تحریم ها و از سوی دیگر اقدامات حفاظتی این تصمیم را گرفته است. تحریم ها علیه مسئولان درگیر همچنان باقی است. ورزشکاران روس بدون پرچم روسیه و سرود ملی باید رقابت کنند و فدراسیون‌های بین‌المللی نباید در روسیه مسابقات خود را برگزار کنند. قبلاً در مورد معضلی که به وجود آمده صحبت های زیادی کرده ایم. به این دلیل تصمیم گرفتیم که این اقدام را انجام دهیم زیرا دولت ها شروع به مداخله در امور ورزشی کردند و کمیته های ملی المپیک و ورزشکاران را تحت فشار قرار دادند. برای اینکه مسابقات از سیاسی شدن کامل در امان باشد، مجبور شدیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

نسخه مناسب چاپ