اخبار خارجی
 

ایتالیا پس از ۲۴ سال قهرمان والیبال جهان شد
تیم‌های ملی والیبال ایتالیا، لهستان و برزیل در پایان مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ روی سکوهای اول تا سوم ایستادند.
به گزارش تسنیم، مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۲ که از چهارم شهریور به میزبانی اسلوونی و لهستان آغاز شده بود، یکشنبه شب ۲۰ شهریور با برگزاری دو دیدار مرحله نهایی در سالن اسپودک آرنا شهر کاتوویتسه لهستان به پایان رسید و ایتالیا با برد ۳ بر یک تیم لهستان جام قهرمانی را بالای سر برد.
همچنین تیم‌های برزیل و اسلوونی در رتبه‌های سوم و چهارم این رقابت‌ها قرار گرفتند. تیم ملی والیبال ایران نیز با دو برد برابر مصر و آرژانتین و تجربه دو شکست مقابل هلند و برزیل در رتبه سیزدهم مسابقات قرار گرفت و چین هم آخر شد.

پیشنهاد ۴۰ میلیارد دلاری عربستان برای جام جهانی ۲۰۳۰
عربستان سعودی در حال برنامه ریزی برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ است که بزرگترین میزبانی ورزشی این کشور در صحنه جهانی خواهد بود.
به گزارش ایسنا، عربستان در کنار مصر و یونان قصد دارد میزبان جام جهانی ۲۰۳۰ باشد. در این بین عربستان قصد دارد میزبان اصلی این رویداد باشد و بیشتر بازی‌ها را میزبانی کند. بر این اساس عربستان قصد دارد ۴۰ میلیارد دلار برای این میزبانی و فراهم آوردن زیرساخت‌ها هزینه کند و به کشورهای مصر و یونان نیز کمک کند تا بتوانند در کنار عربستان میزبان این رویداد باشند.
با توجه به شرایط آب و هوایی، در صورت موفقیت در اخذ میزبانی، مسابقات دوباره در ماه‌های پاییز و زمستان برگزار خواهد شد، مشابه جام جهانی قطر که در نوامبر امسال آغاز می‌شود.
یک منبع عربستانی در رابطه با این موضوع گفت: کسب این میزبانی اتفاق بزرگی خواهد بود و در واقع با توجه به روشی که فیفا کشورهای میزبان را با رای همه فدراسیون‌ها انتخاب می‌کند، شانس زیادی برای موفقیت داریم.
دو کشور پرتغال – اسپانیا نیز به طور مشترک خواستار کسب این میزبانی هستند و باید دید رقابت برای کسب میزبانی چگونه پیش خواهد رفت. پیشنهاد عربستان احتمالاً با مخالفت شدید کشورهای اروپایی روبه‌رو خواهد شد که دوباره با اختلال بزرگی در لیگ‌های داخلی خود مواجه خواهند شد.
جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قطر برگزار خواهد شد این درحالی است که جام جهانی ۲۰۲۶ به میزبانی مشترک سه کشور کانادا، مکزیک و ایالات متحده آمریکا برگزار خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ