تشکیل معاونت سینمایی در استان‌ها
نشست خبری هفته مهر سینمای ایران از سوی سازمان سینمایی کشور و با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور قادر آشنا، دبیر هفته مهر سینمای ایران، برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اطلاعات، یزدان عشیری، مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی، با تبریک روز ملی سینما اظهار کرد: امیدوارم روز ملی سینما آغاز تحول و دگرگونی‌های شایسته‌ای در سینمای ایران باشد.
وی درگذشت اصغر یوسفی‌نژاد که روز گذشته دار فانی را وداع گفت تسلیت گفت و افزود: برگزاری هفته مهر سینمای ایران، موجب رشد و نمو در ظرفیت‌های سینمایی می‌شود. در این مراسم قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی نیز بیان کرد: ما در دولت سیزدهم در نظر داریم سازمان سینمایی در استان‌ها فعالیت متمرکز داشته باشد و شاهد اصلاحات ساختاری هم باشیم.
دبیر هفته مهر سینمای ایران افزود: در هفته مهر سینمای ایران در نظر داریم برای تحلیل و احترام هنرمندان استانی برنامه‌ای داشته باشیم. صنوف سینمایی جشن‌های مختلف و ارزنده دارند. همچنین قصد داریم یک رابطه عاطفی بین مدیران استان‌ها و سینماگران استانی شکل بگیرد؛ طوری که سینماگران در استان خود فعال باشند و همه چیز به تهران ختم نشود. قصد داریم از هنرمندان در رشته‌های کارگردانی، فیلم‌سازی، جلوه‌های ویژه و… در هر استانی که فعال هستند تجلیل کنیم. کارگاه‌های نقد فیلم، نیم بها شدن بلیط سینما در استان‌ها و… فعال شوند و در ۱۶ مهرماه در جشن ملی روز سینما از برگزیدگان استانی در تهران و ۳ فیلم‌ساز مستند و سه مدیر انجمن جوانان و از نهادهای عمومی و غیردولتی که در حوزه زیر ساخت بودند تجلیل می‌کنیم. آشنا تأکید کرد: این برنامه برای اولین‌بار برگزار می‌شود و قطعاً ایراداتی خواهد داشت و امیدواریم آنها را برطرف کنیم.
ما باید بستری برای احترام به فعالان سینما فراهم کنیم. بسیاری از فعالان سینمایی در استان‌ها ظرفیت‌هایی دارند که متأسفانه دیده نمی‌شوند.
معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی درباره بودجه این برنامه گفت: سازمان‌ها و نهادهای مختلفی در این برنامه حضور دارند و سعی شده ظرفیت‌های مالی این برنامه را تأمین کنیم. همچنین به دنبال تسریع ساخت سالن‌های سینمایی هستیم.
دبیر هفته مهر سینمای ایران به پرسش خبرنگار اطلاعات که پرسید منظور شما از اصلاحات ساختاری در وضعیت سینمایی در استان‌ها چیست و براساس چه روشی اعمال خواهد شد؟پاسخ داد: ما به دنبال استقرار معاونت سینمایی در استان‌ها هستیم و تمامی دستگاه‌های فرهنگی در استان‌ها با معاونت سینمایی در ارتباط هستند تا عدالت‌محوری در استان‌ها حاکم شود و فعالان سینمایی در استان‌ها بتوانند خلاقیت و نبوغ بیشتری با کمترین موانع داشته باشند.

نسخه مناسب چاپ