خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تأمین اجتماعی کمک کند تا بازنشسته شوم
متولد ۱۳۵۸ هستم و از ۲۲ سال قبل در شهرداری «درگز» استان خراسان‌رضوی کار می‌کنم، اما در این مدت پیمانکاران شهرداری فقط ۱۰ سال برایم حق بیمه واریز کرده‌اند و در حال حاضر با معلولیت چشم، سرگیجه و ناراحتی قلبی نمی‌توانم کار کنم و از اینرو باید بازنشسته شوم. آیا مسئولان تأمین اجتماعی نمی‌‌توانند راه‌حلی برای بازنشستگی من پیدا کنند؟
مهدی شیخ ـ درگز

به جای گردش و تفریح باید به دنبال هزینه‌های درمان بدویم!
هنگامی که دبیر دبیرستان‌ها بودم ۴۵۰۰ تومان در ماه حقوق می‌گرفتم که با آن می‌شد ۲ عدد سکه طلا خرید که با این حساب مستمری امروز من باید معادل قیمت ۲ سکه طلا و حدود ۲۶ میلیون تومان در ماه باشد که نیست! با این‌که هر ماه حدود ۲۰۰ هزار تومان بابت بیمه تکمیل درمان از مستمری‌ام کسر می‌شود، این بیمه از ۴ میلیون تومان هزینه آندوسکوپی من فقط یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان را تعیین کرده که آن را هم نپرداخته است. در بیشتر کشورها بازنشستگی دوران استراحت و گردش و تفریح است و در اینجا ما برای استفاده از حق بیمه‌ای که ۳۰ سال پرداخته‌ایم، باید ماه‌ها دوندگی و تلاش کنیم.
خانم دبیر بازنشسته

هیچکدام از ۳ پزشک متخصص کارتخوان نداشتند!
هفته گذشته ناچار شدم به ۳ پزشک متخصص برای مداوای چشمم، کمردرد و زانوهایم مراجعه کنم که هیچکدام از آنان در مطب‌هایشان کارتخوان نداشتند و بیماران را برای واریز نقدی حق ویزیت به عابربانک‌های خارج از مطب می‌فرستادند تا به دولت مالیات نپردازند و این در حالی است که تا یک ماه قبل همگی آن‌ها کارتخوان داشتند. در شرایطی که مالیات از کارگران و کارمندان قبل از دریافت حقوق‌های ناچیزشان کسر می‌شود، آیا کار زشت و ضد اخلاقی و خلاف شرع و قانون نیست پزشکانی که درآمدهای کلانی دارند، از پرداخت مالیات که به حساب دولت و بیت‌المال می‌رود، شانه خالی کنند؟
تلفن به خط ارتباطی

چرا کارت ایثارگری مرا تحویل نمی‌دهند؟
در سال ۱۳۶۳ عازم جبهه‌های جنگ تحمیلی شدم و ۲ سال قبل اعلام کردند که مدارک مورد نیاز برای صدور کارت ایثارگری را تحویل دهم که در بندرانزلی این کار را انجام دادم، اما با این که بسیج این شهر می‌گوید کارت ایثارگری من در تهران صادر شده است، چرا آن را تحویلم نمی‌دهند که ضرورت دارد در این باره توضیح دهند.
متقاضی کارت ایثارگری ـ بندرانزلی

در واقع آمریکا و اتحادیه اروپا با روسیه می‌جنگند، نه اوکراین!
یکی از خوانندگان اطلاعات در خط ارتباطی اوکراین را کشور حمله کننده به روسیه دانسته بود که عکس آن اتفاق افتاده است، هر چند که در واقع آمریکا و کشورهای عضو ناتو به نام اوکراین با روسیه می‌جنگند و شب و روز پیشرفته‌ترین و گران‌قیمت‌ترین سلاح‌ها را به اوکراین می‌فرستند تا روسیه را شکست دهد.
خواننده روزنامه اطلاعات

وام روستایی به کشاورزان تعلق می‌گیرد یا صاحبان ویلاهای لوکس جنگلی؟!
رئیس بنیاد مسکن در گفتگو با برنامه «صفحه اول» شبکه خبر سیما اعلام کرد که به خانه‌های روستایی از ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود، ولی ایشان نگفت که تعریف خانه‌های روستایی چیست و آیا این منازل متعلق به کشاورزان و دامداران روستاها است یا افراد ثروتمندی که در شهرها چندین واحد مسکونی و مغازه دارند و برای تفریح و استراحت خانه‌ای هم در روستاها خریده‌اند و با دریافت وام که در واقع متعلق به آحاد ملت و بیت‌المال است، می‌خواهند ویلاهای خود در مناطق کوهستانی و یا جنگلی مانند شهرستان چالوس را بازسازی و شیک‌تر کنند؟
نیکنام ـ چالوس (مازندران)

خروجی بزرگراه را مرمت و آسفالت کنند
آسفالت خروجی بزرگراه شهید سلیمانی غرب به بزرگراه شهید مدرس شمال خراب است و ضرورت دارد از سوی شهرداری منطقه مرمت و تجدید آسفالت شود.
شهروندی از تهران

دلیل بلوکه‌‌کردن بخشی از وام‌های بانکی چیست؟
چرا بانک‌ها تا ۲۵ درصد وام‌هایشان را بلوکه می‌کنند و تا بازپرداخت کامل اقساط توسط مشتریان، آن را گرو نگه می‌دارند؟
دریافت‌کننده تسهیلات بانکی

بلیت وسایل بازی در پارک بسیج گران است
با قدردانی از راه‌اندازی پارک بسیج،قیمت بلیت برخی از وسایل بازی در این پارک گران است و به عنوان نمونه برای چرخ فلک فقط با یک دور استفاده ۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند و همچنین قیمت بستنی قیفی در ابتدای ورودی پارک به جای ۱۰ هزار تومان دیگر جاها ۲۰ هزار تومان است، ضمن آن که سگ‌گردانی در محوطه شهربازی پارک بسیج باید ممنوع شود.
خانم فرخی

از مدیریت شرکت داروسازی اکسیر سپاسگزارم
یک بسته داروی منیزیم به اضافه ویتامین «ب۶» تولیدی شرکت داروسازی اکسیر را خریدم که چون به اشکال کوچکی در آن‌ها برخوردم، مراتب را تلفنی با مدیریت شرکت در میان گذاشتم که از برخورد خوب و عکس‌العمل مناسب ایشان در رسیدگی به موضوع خیلی خوشحال و حتی شگفت‌زده شدم! امیدواریم در تمامی شرکت‌‌ها از تذکرات خیرخواهانه مشتریان خود استقبال و به پیشنهادها و مشکلات آنان رسیدگی کنند.
شهروند بیمار از تهران

از سرقت سیم‌های تلفن جلوگیری کنند
برای چندمین بار سیم‌های تلفن ثابت ساکنان کوچه‌های تجریش و از جمله کوچه‌های عظیمی، صفری و ثمین را قطع کرده‌اند و دزدیده‌اند که ضرورت دارد مسئولان تامین امنیت پایتخت درباره جلوگیری از سرقت سیم‌ها اقدام کنند.
از ساکنان تجریش

رانندگان شرکت واحد جایی برای استراحت ندارند
در انتهای خیابان ۱۷ شهریور رانندگان و مسئولان کنترل خط اتوبوس‌های ۱۷ شهریور ـ میدان امام حسین (ع) جایی برای استراحت و همچنین نمازخانه و سرویس بهداشتی ندارند که انتظار می‌رود شهرداری و شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در‌این‌باره اقدام کنند.
راننده شرکت واحد

قدردانی از راننده درستکار و پاکدست تاکسی
در یک چایخانه شاهد گفتگوی راننده تاکسی بودم که مسافری کیف‌اش را با ۴۰ میلیون تومان موجودی در آن تاکسی جا گذاشته بود و آن‌طور که فهمیدم، این راننده پاکدست توانسته بود شماره تلفن مسافرش را از یک خشکشویی به دست آورد و ماجرا را تلفنی به او اطلاع دهد. راننده تاکسی که تا ساعت ۴ بعد‌ازظهر ناهار نخورده بود، به مسافر گفت پس از خوردن «اُملت» که سفارش داده بود، به نشانی او مراجعه می‌کند و کیف‌اش را تحویل‌اش می‌دهد، من هم که تحت تاثیر درستکاری این راننده شریف قرار گرفته بودم، شماره تاکسی‌اش را نوشتم تا سازمان و مدیریت بر تاکسیرانی شهر تهران هر طور که صلاح می‌داند، از او قدردانی کند. شماره پلاک تاکسی سبزرنگ از این قرار است: ۳۵۹ت۲۹ ایران ۲۲
علی ـ شهروندی از تهران

پاسخ مسؤولان

پاسخ اداره کل مسکن و شهرسازی استان گیلان درباره مسکن مهر «املش»
با احترام، پیرو مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۲۵ر۴ر۱۴۰۱ با عنوان «انتظار ۱۶ ساله برای تحویل مسکن مهر املش» ضمن تشکر از آن روزنامه محترم به دلیل انتشار انتقادها و نیازهای شهروندان عزیز به اطلاع می‌رساند: پروژه مسکن مهر «املش» جزو پروژه‌های شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بوده و متولی آن، بنیاد مسکن استان گیلان است.
ماکان پدرام ـ مدیرکل

نسخه مناسب چاپ